true
true
متن سئو شماره ۱۰۰

تفاوت عمده بین سیستم معمولی و منابع انرژی تجدید پذیر، خود منبع انرژی می­باشد. معمولاً سوخت فسیلی از سراسر جهان به نیروگاه حمل می­شود، و ممکن است بک زنجیره تأمین توان جدیدی را تعریف کند. بنابراین خطر تأمین توان ممکن است از مناطق مختلف جهان به سمت انوع تأمین کنندگان توان گسترش یابد. برای بسیاری از پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر به کار گیری چنین استراتژی­هایی ممکن نیست، به این علت که ماهیت منابع محلی باد، خورشید، جریان ، امواج و غیره خاص آن محل بوده و در نظر گرفتن این حقیقت که ذخیره سازی انرژی به صورت خام اولیه امکان ندارد. در نتیجه پروژه­های محلی به شدت وابسته به وجود منابع طبیعی محلی می­باشند.

همان گونه که در این فصل نشان داده شد، ریسک­های متفاوتی برای هر دو نوع انرژی رایج و منابع انرژی تجدید پذیر وجود دارد. برای منابع انرژی تجدید پذیر تعداد زیادی از عوامل عدم اطمینان از کم بودن پیشینه، سرعت زیاد پیشرفت فن آوری و منابع تولید انرژی تجدید پذیر محلی ناشی می­شود. به هرحال، فراتر از این تفاوت­های عمده بین منابع انرژی رایج و منابع انرژی تجدید پذیر، خطرات خاص خود هر فن آوری نیز وجود دارد که در بخش بعدی به آن­ها پرداخته خواهد شد.

در حالی که بخش قبلی خطرات کلی منابع انرژی تجدید در مقایسه با منابع انرژی رایج ارائه داد، این بخش روی ویژگی­ها و خطرات خاص در ارتباط با فن آوری­های خاص منابع انرژی تجدید پذیر تمرکز می­کند. به طور خاص، این بخش مشخصات تکنولوژیکی و امثال خطرات کلیدی فن آوری­های خورشید گرمایی، فوتو ولتائیک، بیومس، باد، امواج، جزر و مد و زمین گرمایی را به طور خلاصه ارائه می­دهد. همان طور که در جدول به طور خلاصه آمده است، در بررسی چالش­های فعلی برای ارزیابی ریسک، تفاوت­ها و شباهت­هایی بین دو منابع انرژی رایج و تجدید پذیر وجود دارد. مخصوصاً در دسترس بودن داده، و کیفیت یک پارامتر کلیدی در دقت ارزیابی ریسک بوده و برای فن آوری­های نوین، به ندرت حاصل می­شود.

یک بشقاب سهموی ساخته شده از عناصر آینه منعکس کننده نور بر روی یک دریافت کننده مرکزی، تامین کننده انرژی یک موتور استرلینگ برایتون واحدهای بزرگ را می­توان در آرایه ­های بزرگ مورد استفاده قرار داد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید