true
true
متن سئو شماره ۱۰۱

این فصل ادراک روش­های مدیریت ریسک در پروژه­های انرژی متداول ، و مشکلات مخصوص پروژه فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر را به منظور ارائه یک رویکرد با هدف مدیریت ریسک در پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر، ترسیم می­نماید. دو مورد در ضمیمه یک پروژه نیروگاه فوتو ولتائیک  در کشور اسپانیا و یک پروژه بادی در بستر دریا مربوط به کشور هلند به منظور نشان دادن عملکرد این رویکرد و ارزیابی میزان کار آمدی آن ارائه شده است.

همان طور که در فصل­های قبلی بحث شد، مشابه پروژه­ های انرژی سنتی، پروژه­ های منابع انرژی تجدید پذیر نیز در معرض خطرات بسیاری می­باشند. بنابراین روش مدیریت ریسک پیشنهاد شده از پله  تشکیل یافته است که از روش­های ارائه شده قبلی استنتاج شده است.

در این مرحله ذکر این نکته ضروری است که اگر روش قابل باز تولید باشد، در مقابل نتایج قابل باز تولید نمی­باشند. در واقع، عدم قطعیت مربوطه به یک سرمایه گذاری بسته به مشخصات آن خاص آن مورد است و بنابراین ممکن است نتایج کاملاً متفاوتی از یک پروژه به پروژه دیگر بدست آید حتی اگر در یک کشور یکسان و در یک زمینه فن آوری مشابه پیاده سازی شده باشند. بنابراین فرآیند برای هر پروژه­ای بایستی از ابتدا انجام شده و نتایج نباید تعمیم داده شود.

کل رویکرد آزمایش شده و در میان کارشناسان منابع انرژی تجدید پذیر در طول کارگاه­های سازمان یافته برای زمینه­ های مختلف مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تعدادی از اظهارات پیشنهادات در رویکرد مد نظر قرار گرفته شدند باز خورد شرکت کنندگان در زمینه ­های مورد مطالعه را در ضمیمه  مشاهده کنید.

به طور خاص، بی میلی­ها در مورد ساخت مدل احتمالاتی همیشه وجود دارد. به همین علت، یک مدل ساده و یکپارچه به طور خاص برای دو مورد به منظور نشان داده استفاده عملی از چنین ابزاری توسعه داده شدند.

اولین مرحله از فرآیند مدیریت ریسک، با یک تعریفی از پروژه به منظور ارائه یک تصویر کامل از محدوده پروژه و چالش­های مربوطه آغاز می­شود. این تصویر همچنین باید حاوی دیدگاه­های مختلف پروژه  اعم از دیدگاه­های مهندسین و سرمایه گذاران باشد.

این مرحله شامل مجموعه مستندات پروژه عملیاتی، مالی، سازمانی، قانونی و غیره می­شود. اطلاعات مهم برای این مجموعه شامل .

مستندات پروژه نشان دهنده هدف پروژه، نقش داران اصلی، اهداف استراتژیک، اشخاص ثالث، و محیط زیست فیزیکی، اجتماعی و قانونی بوده و مشاهدات امنیت محیط زیست کیفیت بایستی آورده شود. این مشاهدات را می­توان به طرق مختلفی نشان داد از جمله طرح­ها، نقشه­ها، تصاویر و غیره.

در برخی موارد ارائه چند نمای مختلف از پروژه در فواصل زمانی مختلف برای نشان دادن پیشرفت فیزیکی سرمایه گذاری بسیار موثر و جذاب خواهد بود.

برای اکثر پروژه­های منابع انرژی تحدید پذیر توضیح و توصیف پروژه شامل منابع موجود باد، جزر و مد و غیره و مناطق حساس پناهگاه­های طبیعی، مناطق پر جمعیت یا تروریستی و غیره بسیار مهم و حیاتی است.

برای یک پروژه با جریان مداوم مانند فن آوری بیومس، ترسیم یک نمودار جریان ارتباط بین اجزای مختلف پروژه مانند تجهیزات، ورودی­ها و خروجی­های پروژه، پارامترهای فیزیکی گرما، فشار، جامد، مایع و غیره را با یکدیگر نشان می­دهد، بسیار مهم و حیاتی است. ارائه یک سطح از این جزئیات از نمودار پیشرفت پروژه برای افزایش نیمه عمر پروژه انتظار می­رود. در مراحل اولیه توسعه پروژه، این نمودارها و نمایش­ها در تفهیم پروژه نقش قابل توجهی دارند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید