true
true
متن سئو شماره ۱۰۲

عناصر هزینه پروژه معمولاً به صورت­های مخارج اصلی و مخارج عملیاتی  بیان می­شوند. هزینه­های اصلی کل هزینه­ های مربوط به سرمایه گذاری­های اولیه به منظور پیاده سازی پروژه مطالعات، تدارکات، ساخت، نصب، آزمایش و غیره را شامل می­شود.

هزینه­ های عملیاتی تمام هزینه­های مربوط به مخارج درخواست شروع به کار تجهیزات مورد نیاز شخصی، خدمات، تعمیر، نگهداری و غیره می­باشد.

یک دسته مهم دیگر از هزینه ­ها، مخارج مربوط به لغو و جمع آوری امکانات و تجهیزات می­باشد. این هزینه ­ها مربوط به برچیدن امکانات مهندسی، برچیدن سازه ­ها، بازیافت، تمیزکاری و غیره است. در گذشته هزینه ­های در برآورد هزینه ­های یک پروژه نادیده گرفته می­شد. امروزه در نظر گرفتن این هزینه ­ها اجباری می­باشد.

با این وجود در برخی از موارد، تجهیزات برای یک مدت طولانی نصب شده­اند و یا برای تجدید بنا و یا نوسازی امکانات در پایان دوره اول تولید برنامه ریزی شده ­اند. اگر چنین احتمالی وجود داشته باشد، می­توان آن را به عنوان یک فرصت اقتصادی در هزینه­ های پروژه در نظر گرفت.

تمام اطلاعات هزینه­ ها بایستی بر اساس یک ساز و کار توقف کار سازماندهی شوند، بنابراین اطلاعات مخارج را می­توان با یک فعالیت برنامه ریزی شده، یک قرار داد، و یا یک بسته فیزیکی از تجهیزات، یکپارچه سازی کرد.

زمان­بندی پروژه بایستی با استفاده از یک نمودار گانت آماده شود. دیگر انواع مانند ارزیابی پروژه و مرور روش نیز مناسب می­باشند. هدف از این زمان بندی تفهیم نقاط عطف پروژه، مسیر بحرانی، زمان شناور و ارتباط منطقی بین فعالیت­های پروژه می­باشد. برای پروژه­ های پیچیده، ممکن است یک روش تجزیه و تحلیل خطر مخصوص نیز بر اساس توابع احتمال در نظر گرفته شود.

اوراق اعتبار زمانی استراتژی مالی ارزیابی سرمایه گذاری را ارائه می­دهند. این اوراق قواعد اصلی و نقش مروجین پروژه و حامیان مالی آن را به همراه شرایط تامین مالی پروژه، پوشش می­دهند.

وام دهندگان از جمله بانک داران انتظار دریافت اوراق زمانی را دارند که در آن­ها قرار دادهای مالی و منابع حقوق صاحبان سهام حامیان مالی فعلی پروژه و هم چنین ساختار بدهی و روشی که در آن جریان­های نقدی پروژه پیشنهادی برای ساختارهای مختلف بدهی مورد استفاده قرار می­گیرد، با جزئیات فهرست شده­اند. بقیه موارد موجود در اوراق اعتبار ممکن است شامل بیمه­ هایی که بایستی اخذ شوند، مانند گروه پیمان­ کاران عملکرد مکانیکی و یا ساز و کار بیمه تمام خطرات، باشند.

چهار چوب قانونی و معتبر یک بعد کلیدی پروژه می­باشد. بدیهی است که هر تغییر کوچکی در این چهار چوب می­تواند تاثیر قابل توجهی در اهداف پروژه داشته باشد، بنابراین بایستی آخرین اطلاعات مربوط به تغییرات قانون و یا تحولات سیاسی منطقه مورد نظر قبل از اجرای پروژه جمع آوری و تحلیل شود. این اطلاعات شامل ساز و کار حمایتی از فن آوری انرژی تجدید پذیر مورد نظر نیز می­شود.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید