true
true
متن سئو شماره ۱۰۳

نقدینگی تنزیل شده دنباله ای از تبادلات پول از یا به پروژه می­باشد. این سند تثبیت نهایی است که ترکیبی از هزینه، درآمد و منابع مالی می­باشد. در نهایت، یک تصمیم سرمایه گذاری بر اساس نسبت و محاسبات ساخته شده از این معیار مقدار خالص فعلی، نرخ بازگشت داخلی سرمایه و غیره اتخاذ می­شود.

برای وان دهندگان و حامیان مالی رفتار نقدینگی یک سند مهم می­باشد که نشان دهنده میزان خروج پول از بودجه در طی طراحی و ساخت و میزان در آمد حاصله از زمان بهره ­برداری از پروژه می­باشد. اوراق نیز شامل رفتار مالیات بوده و شکل کلی برنامه ریزی مالی را ارائه می­دهد. بدین ترتیب، به شاخص اصلی نشان دهنده میزان در معرض خطر بودن کلی پروژه مورد نظر تبدیل می­شود. در حقیقت، بسیاری از عدم قطعیت­ها به عنوان عاملی موثر بر میزان سود دهی پروژه در نظر گرفته می­شوند. هر عامل محدود کننده اضافی نیز می­تواند به صورت تاثیر بر نسبت هزینه بر درآمد در معیار در نظر گرفته شود.

با توجه به تعریف، یک ریسک مربوط به یک پروژه یک رویداد یا شرایط نامشخص می­باشد که اگر واقع شود، تاثیری مثبت یا منفی روی حداقل یکی از اهداف پروژه خواهد داشت. بنابراین نقطه شروع تعریف ریسک، ارزیابی اهداف پروژه از جمله سود دهی، زمان، هزینه، سود خالص و غیره می­باشد.

شناسایی ریسک شامل شناسایی تمام خطرات بالقوه در ارتباط با اهداف پروژه می­باشد. فرآیند شناسایی خطرات پروژه، یک ثبات ریسک پروژه را نتیجه می­دهد که در آن هر یک از خطرات توصیف شده و ارزیابی می­شوند.

ثبات خطر متعاقباً با توجه به نتایج حاصله از تجزیه و تحلیل خطرات و برنامه ریزی واکنش به خطرات اصلاح شده و طبق شکل زیر در طول اجرای پروژه به روز رسانی می­شود .

راه­های مختلفی برای شناسایی خطر وجود دارد. انتخاب مناسب­ترین رویکرد وابسته به داده ­ها و در دسترس بودن امکانات اجرای پروژه می­باشد .

مشورت یک روش برای گرد هم آوردن سهام داران و کارشناسان برای ترسیم و تحلیل و ارائه ایده­هایی برای کنترل خطرات بالقوه است. این رویکرد رو به جلو ترین گزینه به منظور به اشتراک گذاری ایده ­ها و جمع آوری داده­ ها می­باشد. بنابراین بهترین و مناسب ترین گزینه برای پروژه­ های منابع انرژی تجدید پذیر است که منابع محدودی پرسنل، زمان و بودجه را برای اجرای چنین تحلیلی اختصاص می­دهد.

یک روش برای بدست آوردن موافقت یا مخالفت کارشناسان در مورد یک مشکل می­باشد، کارشناسان بایستی نظر خود را در مورد مساله مورد مانند خطر مطرح در پروژه نظر بیان کنند و یک مدیر فرآیند بایستی نظرات دریافتی را جمع آوری نموده و به عنوان یک باز خورد مستعار به کارشناسان ارسال می­شود. کارشناسان ممکن است نظر خود را اصلاح کرده و ایده جدیدی بدهند و یا اینکه نظر قبلی خود را ابقا نمایند. این فرآیند یا بار تکرار می­شود، و موضوعات مورد توافق و مورد اختلاف ثبت می­شوند. مزیت اصلی این روش جلو گیری از تاثیر متقابل نظرات کارشناسان بر روی نظرات یکدیگر می­باشد. همان طور که در ضمیمه نشان داده شده است، از این روش برای انرژی باد استفاده شده است.

مصاحبه ساده ­ترین روش کسب اطلاعات بوده و شامل پرسش سوالات مختلف از کارشناسان برای دریافت نظر آن­ها می­باشد.

یک لیست خطرات و کارشناسانی است که بایستی برای تکمیل کردن آن لیست مورد مشورت و تحلیل قرار بگیرند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید