true
true
متن سئو شماره ۱۰۴

تحلیل خطرات و قابلیت عملکرد، تعریف خطرات پروژه است که ممکن است در اثر فرآیندهای عملیاتی و شکست­ های عملی در اجرای پروژه رخ دهد. در مرحله قبلی پروژه، این تحلیل به نام دشوار  نامیده می­شود، چون روش­های دقیق­تر هنوز در دسترس نیست. در ، عواقب خطر از نظر ایمنی سلامت و محیط زیست اندازه گیری می­شوند، در حالی که بسیاری از این خطرات آثاری به صورت اقتصادی روی پروژه خواهند داشت.

مجموعه­ای از تمام خطرات تجربه شده توسط یک شرکت خاص در پروژه ­های مختلف می­باشد، می توان از پایگاه داده به منظور تصمیم گیری این مورد استفاده کرد که آیا یک خطر شناسایی شده خاص به طور منطقی رخ خواهد داد، یا اینکه پروژه در معرض ابتلا به کدام یک از خطرات قرار دارد.

نمودارهایی هستند که تحلیل علت ریشه­ای بروز هر خطر به منظور انتخاب روش کنترلی مناسب برای کاهش آن، را شامل می­شوند.

ما برای اکثر پروژه­ های منابع انرژی تجدید پذیر، برگزاری کارگاه­های اختصاصی برای رسیدگی به جلسات مشورت گروهی و روش­های جمع آوری اطلاعاتی مانند روش دلفی توصیه می­کنیم. به طور خاص، کارگاه­ها نه تنها از لحاظ صرفه جویی زمان مفید می­باشند، بلکه آن­ها امکان ارتباط بین شرکت­ کنندگان با دیدگاه­های مختلف را فراهم می­نماید. هم چنین از این روش برای اولین زمینه مورد مطالعه از این روش استفاده شده است. بقیه روش­ها را می­توان به عنوان مکمل کارگاه­ها در نظر گرفته و بنابر صلاح دید از آن­ها استفاده نمود. دستورالعمل کلیدی برای انجام یک بحث مشورتی در یک کارگاه به صورت زیر می­باشد .

اطمینان از شناسایی خطر به عنوان یک فرآیند سازمان یافته نشان داده شده است که می­تواند حاصل استخراج خطرات اصلی در مشکلی که روی خروجی پروژه حاضر تاثیر می­گذارد، باشد.

اجرای تمرینات شناسایی در یک کارگاه با تمام انواع شرکت کنندگان اصلی حامیان مالی، پیمان کاران، بانک داران و غیره .

آغاز فرآیند با کار بر روی لیست کارها بر اساس تجربیات حاصل شده از پروژه ­های قبلی.

اجرای یک بحث گروهی و مشورت به طوری که شرکت کنندگان بتوانند هرگونه مسئله مربوط به خود و در حوزه خود یا هر زمینه دیگری را مطرح نمایند.

اجرای یک فرآیند چک کردن مانند ساختار حذف خطر در بخش برای اطمینان از پوشش جامع خطر و بدون تمرکز بر روی نگرانی خاصی از متخصصین.

اطمینان از اینکه هر خطر شناسایی شده توسط یک ثبات خطر ثبت و ضبط شده است.

یک جنبه کلیدی این فرآیند، نیاز به شناسایی تمام جنبه های خطر مربوط به پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر می­باشد. بایستی دیدگاه­های مختلف طیف گسترده­ای از سهام داران در نظر گرفته شود.

در آغاز کار کار گروه، سهام دارن می­توانند مشاهدات خود را از دیدگاه خود با دیگران به اشتراک بگذارند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید