true
true
متن سئو شماره ۱۰۵

به منظور حصول اطمینان از این که عملیات شناسایی ریسک به طور جامع و کامل انجام گرفته است، یک ساز و کار ریسک زدایی به عنوان یک چک لیست در جلسات بحث گروهی انجام شود. در عمل، عملیات شناسایی ریسک بایستی به طور آزادانه در مرحله اول مستقل از روشی که استفاده می­شود انجام شود. سپس در مرحله دوم، اطلاعات بدست آمده، بر اساس ساز و کار ریسک زدایی تثبیت شده و سازمان دهی می­شوند. سرانجام، تحلیل و بررسی و اعمال موضوع ساز و کار ریسک زدایی ممکن است باعث بروز برخی خطرات مخفی شود که قبلاً شناسایی نشده بودند.

همچنین تمام خطرات شناسایی شده بایستی طبق ساز و کار ریسک زدایی، به منظور فراهم نمودن یک لیست کلی از خطرات شناسایی شده، ساختار بندی و لیست شوند.

ساز و کار ریسک زدایی نشان دهنده دیدگاه­های همه سهام داران بوده و به منظور درک تمایز بین خطرات مربوط به کلیات، تدارکات، ساخت و ساز، بهره برداری یا فاز برچیدن سازمان دهی شده است. ساز و کار ریسک زدایی به زیر مجموعه اصلی تقسیم­بندی شده است که طبق تحلیل انتخاب شده­اند و عبارتند از : سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فنی.

ساز و کار ریسک زدایی زیر به منظور پوشش دادن تمامی پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر، ارائه شده است. این توسط متخصصین پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر در کار گروه­هایی که برای این گزارش تشکیل یافته بود، بازبینی و اصلاح شده است. این ساختار دارای سه مرحله و چندین کلمه کلیدی برای توصیف هر مورد می­باشد.

ثبات ریسک محل جمع آوری تمام ریسک­ها می­باشد مانند بانک یا اسناد اطلاعاتی. می­توان آن را به منظور ارائه دیدگاه­ها در طیف گسترده­ای از خطرات و پارامترهای تحت تاثیر قرار گرفته شده، گسترش داد. یک امر یک شکل واحد و مشترک برای ارائه اطلاعات مربوط به ریسک را ارائه می­کند، که در طول این پروژه به روز رسانی شده و به عنوان یک سند در حال اجرا در نظر گرفته شده است.

مواردی که ممکن است در ثبات خطر وجود داشته باشد، شامل اطلاعات زیر می­باشند پله­ های ارزیابی و کنترل در طی مراحل سوم و چهارم فرآیند مدیریت ریسک انجام می­شوند و به صورت بخش­های زیر نشان داده می­شوند.موارد مورد مطالعه در ضمیمه ، ثبات­های ریسک تخصصی سازی شده برای پروژه­های فوتوولتائیک و انرژی باد را نشان می­دهند.

ساز و کار ریسک زدایی همچنین برای بررسی این که پوشش ریسک انجام شده برای شناسایی تمام ریسک­ها و شکاف­ها کافی بوده است یا خیر، نیز استفاده می­شود. این امر به شناسایی مناطقی که بیشترین خطرات در آن جا رخ داده است و شناسایی مناطقی که خطرات کمتری در آن جا رخ داده است کمک می­کند. یک روش گرافیکی برای بررسی میزان جامع بودن روش پیشنهادی در شکل زیر نشان داده شدن است : تمامی ریسک­ها بر اساس دسته­های و فاز تاثیر پذیرفه پروژه دسته بندی شده­ اند. تعدادی از ریسک­های مربوط به هر پروژه در کنار نمودار نشان داد شده­ اند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید