true
true
متن سئو شماره ۱۱۲

استراتژی­های کنترل ریسک بایستی احتمال و پیامد ریسک را تحت نظر داشته و روی خطرات اصلی ارزیابی شده از طریق آنالیز ذکر شده در ، تمرکز کند. تمام استراتژی­های کنترل ریسک در ثبات خطر مستند سازی شده­ اند.

به طور کلی، چهار استراتژی مختلف در کنترل ریسک پذیرفته شده است استراتژی اول فعال بوده در حالی که آخرین آن­ها غیر فعال می­باشد. این موارد به طور مفصل در بخش بررسی و تفصیل شده­اند.

ارتباط و مطلوبیت هر یک از این استراتژی­ها بستگی به تعدادی عوامل از جمله موارد زیر دارد.

شدت خطر به عنوان مثال یک مسئله ایمنی مهم بایستی نادیده گرفته شود بلوغ خطر  معمولاً مشکلات ریسک پنهان نامزدهای انتقال ریسک می­باشند نسبت هزینه به سود مربوط به استراتژی­های مختلف کنترل به عنوان مثال قرار داد فرعی با مناسب ترین گروه، اما تنها با هزینه معقول برخی از توصیه ­ها محدودیت­های ذاتی برای پیاده سازی هر استراتژی کنترل در صفحات پیش رو آورده شده است.

اجتناب، به عنوان یک استراتژی دست نزدن به ریسک، با برنامه ریزی فعالیت­های پروژه با روش مناسب برای از بین بردن تهدیدات بالقوه می­باشد. به این ترتیب، روش اجتناب بایستی به عنوان مطلوب ترین روش اداره ریسک در نظر گرفته شود. با این حال، روش اجتناب بایستی برای ارزیابی نسبت هزینه به سرمایه برای پروژه با منابع مالی و محدودیت­های موجود در پروژه مذکور تجزیه و تحلیل شود. تجزیه و تحلیل نسبت هزینه به سود بایستی تاثیر کلی روش روی پروژه را نیز در خود گنجانده باشد، خصوصاً در حالتی که روش اجتناب شامل فن آوری­های جدید و آزمایش نشده باشد.

کاهش، یک استراتژی اداره خطر است که برای کاهش احتمال وقوع و یا کاهش تاثیر یک خطر منفی شناخته شده و یا تهدید، یا برای افزایش احتمال وقوع و یا سودمندی یک خطر مثبت یا فرصت، به کار گرفته می­شود. هدف از استراتژی اداره خطرِ کاهش، کاهش عواقب منفی به یک سطح قابل قبول می­باشد.

با  توجه به مقدمه­ای از فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر نیاز به توسعه بیشتری دارند، طرح توسعه فن آوری باید به طور مستقیم با استراتژی مدیریت ریسک مرتبط و وابسته باشد. پیاده سازی و یا اجرای یک فن آوری ممکن است باعث بروز یک ریسک جدید شود که نیازمند استراتژی­های مدیریت ریسک خاصی است. استراتژی کاهش خطر بایستی به عنوان یک طرح گام به گام توسعه یابد که در پایه­های پروژه در نظر گرفته شود. طرح کاهش خطر بایستی به منظور اطمینان از امکان پذیر بودن آن، تجزیه و تحلیل شود. بدین ترتیب که منابع مورد نیاز این روش در دسترس بوده و هزینه کاهش خطر از مزایای پیش بینی شده کمتر باشد.

انتقال خطر اغلب شامل خرید یک قرارداد بیمه که به موجب آن خطر به شرکت بیمه برای پرداخت حق بیمه به تصویب می­رسد. برای اینکه بیمه موثر باقی بماند، معمولاً تعدادی قرار داد وجود دارد که طرف بیمه شونده باید انجام دهد و در صورت عدم پیاده سازی به صورت خواسته شده توسط شرکت بیمه کننده، پوشش بیمه قابل لغو می­باشد. چندین بسته بیمه مختص پروژه­ های منابع انرژی تجدید پذیر توسط شرکت­های بزرگ بیمه کننده معرفی شده است.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید