true
true
متن سئو شماره ۱۱۳

پذیرش یک روش فعال نبوده بلکه یک روش مدیریت ریسک منفعل می­باشد. انتخاب تعمدی برای حفظ یک خطر شناسایی شده را تنها در صورتی می­توان انجام داد که احساس شود پروژه مورد نظر برای مدیریت آن ریسک برنامه ریزی شده است. حفظ خطر نباید تنها حاصل تصمیم مدیر پروژه بوده و بایستی با مشورت با مدیران ریسک شرکت­های بزرگ و مشاوران مستقل آن­ها اتخاذ شود.

پذیرش یک ریسک به معنای نادیده گرفتن آن ریسک نیست. ریسک بایستی در تحلیل تاثیر احتمال برنامه ریزی زمانی در نظر گرفته شود.

خطر باقی مانده مربوط به موارد باقی مانده پس از انجام استراتژی مدیریت ریسک می­باشد. نیاز بسیار مهم کاهش خطر به میزان حداقل ممکن و امکان پذیر می­باشد، با توجه به اینکه هزینه کاهش بیشتر خطر ممکن است در مقایسه با سود حاصله بیشتر باشد. مدیر پروژه ممکن است تصمیم بر اجرای بیشتر شبیه سازی مونته کارلو فراتر از برنامه و هزینه­های کلی، بگیرد. یک مقایسه مرسوم اجرای دوباره شبیه­سازی با و بدون در نظر گرفتن اقدامات کنترل و مدیریت ریسک می­باشد. همچنین، خطر باقی مانده را می­توان از طریق مدل کمی برای محاسبه سطح مناسب احتمالات اندازه گیری نمود، که بایستی به سرمایه گذاری اختصاص داده شود.

این خطرات باقی مانده که برای آن­ها هیچ استراتژی خطر برنامه ریزی نشده و بایستی به وضوح به تیم و مدیریت پروژه ابلاغ شود.

اگر یک ماتریس درجه بندی، در ارزیابی پروژه استفاده شود، شکاف­های مدیریت ریسک پروژه به طور گرافیکی مشخص می­شود. آثار برنامه­های واکنشی را می­توان در ماتریس ارزیابی اعمال نمود مثال­های آورده شده در ضمیمه را مشاهده نمایید.

مدیر پروژه ممکن است تصمیم بر اجرای بیشتر شبیه سازی مونته کارلو فراتر از برنامه و هزینه­های کلی، بگیرد. این امر ممکن است شامل اجرای شبیه سازی های هدفمند مربوط به خطرات خاص و یا ریسک­های کلیدی و در فعالیت­های مختلف برنامه ریزی شده و یا کل پروژه را تحت تاثیر قرار دهد.

یک مقایسه مرسوم اجرای دوباره مدل، با و بدون در نظر گرفتن اقدامات مدیریت کنترل به خصوص می­باشد.

به عنوان مثال چندین تحلیل هزینه سود انجام شده و در مورد آن­ها توضیح داده شده است. نتیجه گرفته شده از مثال پروژه فن آوری فوتو ولتائیک به صورت زیر نشان داده می­شود جزئیات مربوط به نمودار در ضمیمه آورده شده است.

تجزیه و تحلیل احتمالاتی بیشتر برای پروژه ­های منابع انرژی تجدید پذیر به صورت موارد زیر قابل انجام میباشد.

خطرات پروژه، که مدیران می­توانند آن­ها را کنترل کنند توانایی حصول نقاط عطف کلیدی در برنامه پروژه برنامه ریزی احتمالی، به ویژه زمانی که برنامه­های پاداش­ها/مجازات­ها در راه ­اندازی پروژه­ها اعمال شده باشند معیارهای کلیدی مالی مانند تراز و یا زمان بازپرداخت موارد مورد مطالعه در ضمیمه مشاهده شود، با ارائه دید بالاتر به سرمایه گذاران این شبیه ­سازی­ها می­توانند برای ارزیابی بازده و عملکرد استراتژی­های کنترل در طول حیات سرمایه گذاری مورد استفاده قرار گیرند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید