true
true
متن سئو شماره ۱۱۴

اقدامات مدیریت ریسک به منظور در نظر گرفتن تغییرات پروژه در طول زمان، به صورت تکرار شونده می­باشند. چنینی تغییراتی مانند تغییرات در محدوده پروژه، منابع در دسترس، محیط داخلی و خارجی، پیشرفت­های فنی، تغییرات مقررات می­تواند تاثیرات قابل توجهی در ارزیابی ریسک و استراتژی­های کنترل داشته باشد. مراحل زیر به منظور ارزیابی ریسک­های مربوط به هر پروژه بایستی طی شوند.

به روز رسانی ریسک اطلاعاتی را فراهم می­کند که ممکن است به شناسایی ریسک­های جدید و یا تغییر در پیش­فرض­های ریسک­های قبلی که روی ثبات ریسک مستند سازی شده­اند، کمک کند.

پس از آن که پروژه راه ­اندازی شده و مورد بهره برداری قرار گرفت، برخی از ریسک­ها هنوز باقی مانده و نیاز به نظارت دقیق و فعال دارند، دلیل این نظارت حصول اطمینان از توانایی پروژه برای رسیدن به اهداف مالی در چرخه حیات خود، می­باشد. نظارت ریسک شامل ردیابی و ارزیابی مستمر و سیستماتیک عملکرد و تناسب استراتژی، تکنیک­های مدیریت ریسک . اقدامات ابلاغ شده در طرح مدیریت ریسک، می­باشد. روند نظارت ریسک باید اطلاعات لازم برای تصمیم گیرندگان در مورد پیشرفت خطرات و همچنین اقدامات مدیریت ریسک در حال ردیابی و ارزیابی را فراهم نماید. در صورت شناسایی ریسک، تحلیل ریسک بایستی موارد زیر را شامل شود اگر سطح ریسک به میزان پیش بینی شده در مفروضات باشد، یا اگر استراتژی اداره و یا واکنش به ریسک ناکافی بود، یا اگر میزان خطر باقی مانده از مقدار پیش بینی شده بیشتر بود، یا اگر میزان ریسک پذیرفته شده از آنچه پیش بینی شده بود بیشتر باشد اگر ریسک شناسایی نشده باشد، توضیحاتی بایستی فراهم شود. به علاوه، به منظور تعیین اینکه آیا خطر مورد نظر در اثر سایر ریسک­ها و یا شاید بقیه پارامترهای پروژه از دید پنهان مانده است یا نه، ممکن است مطالعه وقایع گذشته مورد نیاز باشد.

این نتایج بایستی برای آغاز فرآیند شناسایی ریسک دیگر، و یا در پایان پروژه برای فراهم کردن یک مطالعه تجربی استفاده شود همانطور که در بخش انتقادات و پیشنهادات خطر یعنی بخش ارائه شده است.

گزارش پیاده سازی اقدامات کنترل ریسک توسط یک ثبات خطر می­تواند یک فرآیند رسمی باشد؛ با این حال، برای اطمینان خاطر سرمایه گذاران و سهامداران پروژه ضروری می­باشد. این امر به یک ارتباط بهتر میان سهامداران پروژه­ های منابع انرژی تجدید پذیر کمک خواهد کرد.

در پروژه­ای که به درستی اجرا شده است، دقت تخمین زنی و پیش بینی بایستی با استفاده از تکرارهای پی در پی ارزیابی ریسک در اتمام کار، بهبود یافته و خطرات بالقوه بیشتر به طور موثرتری اداره می­شود.

اگر فرآیند ارزیابی ریسک در طول دوره اجرای پروژه تکرار شود، انتظار می­رود که با پیشرفت کار تاثیر خطرات کاهش یابد، و این امر عدم قطعیت باقی مانده در کل پارامترهای پروژه مانند عدم قطعیت مربوط به هزینه­ های اصلی و برنامه زمانی، همان طور که در شکل فوق نشان داده شده است، را کمتر کاهش می­دهد.

در حالتی که پروژه در حال انجام بوده و برخی اقدامات به پایان رسیده­اند، تحلیل واریانس به منظور مقایسه هزینه پیش بینی شده، مدت زمان و درآمد حاصل شده از اقدامات، را می­توان اجرا نمود. این تجزیه و تحلیل بخش مهمی از گزارش خاتمه پروژه می­باشد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید