true
true
متن سئو شماره ۱۱۶

این فصل با اعمال تغییرات روی روش اصلی کنترل ریسک ، مثال­هایی از ابزارهای خاص از جمله بیمه، کمک های مالی، مشوق­ها، اوراق قرضه دولتی را در میان بقیه عواملی که برای شناسایی ریسک در منابع انرژی تجدید پذیر استفاده می­شوند، شناسایی و توصیف می­کند.

سپس در هر بخش، امکان اینکه این ابزارها و ساختارها چگونه می­توانند عوامل ریسک­هایی که می­توانند موانعی برای تأمین مالی تجاری ایجاد کنند، را تضعیف کنند بررسی شده­اند. این مورد شامل دستورالعمل­هایی در مورد چگونگی امکان جاسازی این اقدامات در رویکردی که در بخش ذکر می­شود، نیز خواهد بود.

تعریف اینکه منظور از به کار بردن عبارت اقدامات نوآوری کاهش ریسک در پروژه­های انرژی تجدید پذیر دقیقاً چه چیز می­باشد، نیز مهم و ضروری است. به صورت یک تعریف ساده، یک اقدام نوآورانه برای کاهش ریسک به صورت زیر قابل بیان می­باشد .یک عمل، ابزار و یا شرط قانونی انجام شده توسط یک طرف قرار داد در ازای یک معامله و یا شخص ثالث است که ممکن است دارای تاثیر مادی در معامله باشد که منجر به اجتناب، کاهش کنترل ریسک، حفظ یا انتقال ریسک برای یک ریسک شناخته خواهد شد.

بدین ترتیب این فصل اقداماتی که در آن دولت و یا اشخاص ثالث به عنوان افراد مخالف برای اطمینان از تکمیل پروژه در نظر گرفته می­شوند، شامل محرک­های مالی و غیر مالی را بررسی می­کند. این فصل فرآیند وسیع­تر طرح سیاست بین­المللی و یا ملی را شامل نمی­شود.

بخش­های بعدی برخی از اقدامات کلیدی، از اقدامات سنتی گرفته تا اقدامات خلاقانه را توصیف و معرفی میکنند. این موارد با توجه به ماهیت خطر خود ساختار بندی شده­­­اند. در هر زیر بخش زمانی که اقدام مورد نظر قابل پیاده سازی بوده و تاثیر آن روی جریان مالی پروژه بررسی و تفصیل شده است. برای پروژ­ه­های خاص خارج از کشورو سرمایه گذاری ریسک­های سیاسی ممکن است نگرانی بیشتر از ریسک­خای تجاری را باعث شود. در دسترس بودن اقدامات برای رفع تلفات احتمالی ناشی از اعمال سیاسی یا انفعال توسط دولت میزبان، می­تواند تاثیر زیادی بر تمایل سرمایه گذاران به شرکت در سرمایه گذاری­های عمده در کشورهای سیاسی پر ریسک داشته باشد. در بسیاری از موارد این ریسک­ها با استفاده از وقایع گسسته مدل سازی می­شوند و در نتیجه به سختی قابل کنترل هستند.چندین اقدام رایج برای رفع خطرات اقتصادی از جمله سرمایه گذری مشترک، و سایر ترکیبات مانند بیمه، گارانتی، مشتقات و روش انتقال ریسک نیز وجود دارند.

با وجود اینکه اهمیت ریسک­های اجتماعی در پروژه انرژی تجدید پذیر متداول، به اندازه اهمیت ریسک اقتصادی نمی­باشد، ریسک اجتماعی ممکن است شامل مسائل مهمی باشد که نیاز به رسیدگی داشته باشند. بسیاری از اقدامات برای رفع این خطرات به عنوان بخشی از قوانین بهداشت، امنیت و ارزیابی اثرات اجتماعی و زیست محیطی دسته­بندی و تعریف شده­اند.

تعدادی از اقدامات رسیدگی به خطرات فنی با اقدامات لازم برای رفع خطرات اقتصادی به مقدار زیادی هم­پوشانی دارند. این خدمات عبارتند از گرانتی، ضمانت نامه، بیمه، و همچنین توافق و یا دیگر ترکیبات سازمانی بین احزاب کلیدی. فراتر از اقدامات خاص پشتیبانی کاهش برای رفع اثرات مشخص، برخی مداخلات عمومی نیز وجود دارند که می­توانند تاثیرات متعددی را رفع کنند. با وجود اینکه این بخش تعدادی از اقدامات مدیریت ریسک را شناسایی نموده است، برخی از موانع به صورت زیر هنوز پابرجا می­باشند .خطرات دودویی مرتبط با پایداری طرح­های پشتیبانی بخش عمومی نمونه­های اخیر مانند بررسی توسط دولت اسپانیا روی فرصت­هایی برای کاهش حمایت از فن آوری فوتو ولتائیک در اسپانیا نگرانی­هایی در مورد این فناوری ایجاد نمود فقدان اطمینان در مورد فن آوری­های در حال ظهور از شرکت­های زیر ساختی عدم اطمینان به تولید کنندگان تجهیزات با توجه به سابقه کوتاه احتمالی آنان. فرآیند اخذ مجوز بسیار زمان­بر بوده و پذیرش آن پیچیده و دشوار می­باشد. در بسیاری از موارد روش­های کاهش خطر مدت زمان فرآیند را کوتاه­تر نمی­کنند. فقدان استانداردهای عملی در برحی از زمینه­ها ادغام ساختمان رتبه بندی سطح سیستم استانداردهای امنیت برای طرح­های سیستمی تعدادی از توسعه دهندگان، ترویج کنندگان، سرمایه گذاران و دیگر افراد درگیر با این پروژه­ها از طریق کارگروه و فرآیند دلفی برای مدیریت ریسک در این پروژه دعوت شده­اند. در حالی که بسیاری از روش­ها و تکنیک­ها از نظر بانک­ها و سایر شرکت کنندگان جدید نخواهند بود، نیاز واقعی به صحبت در زبان مشترک بین شرکت کنندگان وجود دارد. به محض این که این هدف محقق شد، امکان یک بحث مفید روی اینکه کدام یک از ریسک­ها بایستی پذیرفته شده، یا بایستی اجتناب شده و یا بایستی انتقال داده شوند، فراهم می­آید. در نهایت، رویکرد مورد نظر به شرکت کنندگان کلیدی درک واقع بینانه­ای از خطرات مربوط به فن آوری­های جدید انرژی­های تجدید پذیر و توسعه اقدامات پشتیبانی مناسب یا اجتناب از اقدامات آسیب رسان به پروژه را ارائه می­نماید.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید