true
true
متن سئو شماره ۱۲۳

نوارها شامل رشته‌پیچی سنتی می‌باشند، اما رشته‌هـا در یک فاصله خاص از یکدیگر قرار می‌گیرند و روی رشته قبلی پیچیده می‌شوند. این فرآیند هزینه پایینی داشته و منجر به کیفیت ضعیف نوارها می‌شود. رشته‌پیچی پیوسته نوارهای مارپیچی با پین‌هایی که در دو انتهای قالب قرار دارد، انجام می‌شود.

که در این روش سازه دارای پوسته داخلی می‌باشد. ابتدا هسته فومی روی پوسته داخلی اسپری می‌شود و سپس توسط ماشین‌کاری شیارهایی درون هسته فومی ایجاد شده و در ادامه رشته‌پیچی درون شیارها انجام می‌گردد و بر روی آن پوسته خارجی رشته­پیچی می‌شود. این فرآیند دارای ویژگی‌هایی چون هزینه متوسط و کیفیت نسبتاً بالای نوارها می‌باشد.

که این شیارها درون یک پوشش الاستیک به عنوان مثال لاستیک سیلیکون ایجاد شده است، به طوری که می‌توان پس از ساخت قطعه آن­ها را خارج کرد.

که این رشته‌پیچی درون شـیارهای ایجـاد شـده درون یک لایه فلزی، یک سازه هیبریدی فلز  کامپوزیت شبکه‌ای را نتیجه می‌دهد که قابل استفاده به عنوان تحمل‌کننده بار در مخازن‌ و محفظه‌های فشار می­باشد.

با استفاده از مدل های شبیه سازی شده و با انجام آزمایش های چشمی مشخص گردید که سازه های مشبک از چنان استحکامی برخوردارند که می توانند بارهای فوق العاده سنگین را به خوبی تحمل کنند. دراین پروژه استفاده از فناوری اتوماتیک پیچش الیاف باعث می گردد که سازه های مشبک کامپوزیتی سبکی تولید شوند. به این ترتیب هزینه تولید سازه های مذکور کاهش می یابد، سرعت تولید بالا می رود و استحکام قطعات تولید شده افزایش پیدا می کند. پروژه مذکور اهداف ذیل را دنبال می کند کاهش وزن ریب ها در مقایسه با نمونه های سنتی استفاده از فرآیند اتوماتیک پیچش الیاف جهت کاهش هزینه تولید با استفاده از فناوری پیچش الیاف مذکور، بست ها نیز همزمان با قطعه تولید می شوند و با قطعه به صورت یکپارچه در می آیند. به این ترتیب می توان سازه های مشبک کامپوزیتی را به راحتی روی هواپیما نصب نمود.

در پروژه مذکور طراحی و تولید سازه های مشبک هر دو با چالش هایی روبرو بودند. استفاده از کامپوزیت ها سبب می گردد که مراحل طراحی و تولید روی یکدیگر اثر متقابل داشته باشند. به این معنی که برای تولید قطعاتی با اشکال پیچیده باید از تجهیزات پیشرفته استفاده نمود. به همین علت در این پروژه، فرآیند پیچش الیاف توسط دستگاه تجهیزات کنترل عددی کامپیوتری کنترل می شد.

در فرآیند تولید قطعات مشبک، رووینگ الیاف بلند کربن با رزین آغشته میشوند و روی یک سُنبه چرخان پیچیده می شوند. شکل شبکه ها به جهت پیچش الیاف بستگی دارد. طراحی و روش تولید سازه مشبک نیز جهت پیچش الیاف را تعیین می کنند. بنابراین نمی توان الیاف را در هر جهت و با هر زاویه ای پیچید. در صورت لزوم می توان یک فیلم نازک را به عنوان روکش خارجی روی سازه مشبک اعمال نمود. پوسته خارجی مذکور با فناوری پیچش الیاف تولید می گردد و بلافاصله پس از تولید روی سازه مشبک قرار می گیرد. به این ترتیب با صرف هزینه اندک یک سازه مشبک یکپارچه تولید می گردد که از سمت خارج روکش شده است. سپس سازه مذکور خارج از کوره اتوکلاو پخت می گردد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید