true
true
متن سئو شماره ۱۲۴

در گذشته استفاده از بست های مکانیکی به پارگی الیاف منجر می شد. به این ترتیب تنشی ایجاد می گشت و در سازه مشبک ظرفیت تحمل بار به طور چشمگیری کاهش می یافت. در نتیجه طول عمر سازه مشبک پایین می آمد. بنابراین انتخاب صحیح نوع اتصال سبب می گردد که در بخش های باربر عملکرد سازه های مشبک کامپوزیتی افزایش یابد. به همین منظور در ناحیه اتصال، با فرآیند پیچش الیاف بست های فلزی تعبیه می شوند. با این روش، دیگر لازم نیست که الیاف قطع شوند و در نتیجه ظرفیت انتقال بار در سازه مشبک افزایش می یابد. ضمناً با این روش به راحتی می توان یک سازه مشبک کامپوزیتی را روی سازه دیگر نصب نمود.

در تحقیقات گذشته، تحلیل کمانش و بهینه ­سازی این گونه سازه­ها بیشتر بر روی استوانه با الگویی خاص بوده است. در مقاله ردی ، جانکی ، کیدانه ، کمانش کلی پانل مشبک برای پوسته­ ی معادل بدست آمده از روش تحلیل شده است. در مقاله ردی معادلات پایداری با در نظر گرفتن تغییر شکل ناشی از برش عرضی تک محوره و فشار همراه با پیچش می­باشد. تکیه گاه به صورت ساده بود و با معادل سازی ماتریس های و فرض کردن یک جواب سینوسی و جاگذاری در معادلات به رابطه ای برای بار کمانش رسیده و درنهایت با توجه به سفتی های ریب و پوسته کمانش ریب و پوسته را نیز برسی کرده است. میدان در نظر گرفته شده ردی به صورت زیر می­باشد.

در مقاله کیدانه ماتریس پوسته معادل از تحلیل نیرو و گشتاور برای سلول واحد محاسبه شده است.

جواب فرض شده به روش ریتز پاسخ سینوسی برای تکیه گاه ساده می­باشد. وی بعد از استخراج ماتریس­های تقویت کننده از رابطه زیر برای اضافه کردن تاثیر پوسته استفاده کرد.

در ماتریس پوسته معادل گشتاور اول و دوم سطح مقطع تقویت کننده وجود ندارد. در مقالات  کمانش کلی پانل مشبک به روش نیمه تحلیل حل شده است. در این روش همگرایی حل مهم است. با توجه به تحقیقات انجام شده، حل بار کمانش کلی پانل مشبک به روش عددی وجود ندارد. با روش مربعات دیفرانسیل تعمیم یافته  دسته­های مختلفی از مسائی کمانش و ارتعاشات را می­توان حل کرد. در مقاله  کمانش و ارتعاشات ورق از جنس ماده همسانگرد و مواد مرکب به روش توسط ملک­زاده تحلیل شده است.

 در مقاله  نیز ارتعاشات استوانه همسانگرد به همین روش توسط پاندی و همکارانش مورد بررسی قرار گرفته است. واسیلیف و همکاران با ارائه خلاصه­ ای از پژوهش­های خود در یک موسسه روسی در زمینه ساخت، آزمایش، بهینه سازی و کاربرد سازه ­های مشبک مقالاتی ارائه داده ­اند که مهم­ترین معیار طراحی در این مطالعات مقاومت کمانشی است. ساخت و آزمایش ورق و پوسته استوانه­ای بوسیله کیم مطالعه شده است ، در این مطالعات شبکه ­ها همسان هستند و نمونه­ ها تحت بار فشاری به روش تجربی مطالعه شده­اند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید