true
true
متن سئو شماره ۱۲۹

اندازه‌گیر دستی می‌باشد که برای تعیین مقدار نفت در آب استفاده می‌شود. این دستگاه از روشی مشابه استخراج به‌وسیله حلال استفاده می‌کند با این تفاوت که در این روش از حلالی استفاده نمی‌شود. نمونه‌ای از محلول آب انتخاب می‌گردد و به دو قسمت مساوی تقسیم می‌گردد. یک قسمت از فیلتر کربنی عبور داده می‌شود تا هیدروکربن‌های آن حذف می‌گردد. آب فیلتر شده به‌عنوان آبی که مقدار هیدروکربن آن برابر صفر است، استفاده می‌گردد. سپس حسگر درون این آب قرار داده می‌شود تا مقدار صفر آن تنظیم گردد. سپس حسگر در قسمت دوم نمونه‌ای که جداشده قرار داده می‌شود و عمل خواندن صورت می‌گیرد. سپس دستگاه از طریق نمودارهای ساده‌ای که برای آن از قبل تعریف شده است، مقدار واقعی غلظت هیدروکربن را تعیین می‌کند. توسط برای عیب‌یابی سیستم‌های آبی و مانیتور کردن جریان‌های بالادستی استفاده می‌گردد. استفاده از این دستگاه متغیرهای عملیاتی را هنگام نمونه‌برداری کاهش می‌دهد و اجازه مدیریت بهتر را می‌دهد.

به‌طور گسترده‌ای به‌صورت میدانی تست شده است. این تست‌ها شامل مقایسه با روش‌های میدانی موجود می‌باشد. نتایج به‌دست‌آمده در شکل نشان داده شده است. این نتایج همبستگی بسیار عالی را با نتایج روش استخراج به‌وسیله حلال که معمولاً در روش‌های میدانی استفاده شده است، نشان می‌دهد. شکل نمودار پراکندگی نتایج روش را در برابر روش در گستره غلظت  تا نشان می‌دهد. این شکل هم همبستگی قوی‌ای را بین دو روش نشان می‌دهد. داده‌ها بیان می‌کند که می‌تواند مقدار هیدروکربن در آب را در گستره وسیعی از غلظت هیدروکربن اندازه‌گیری کرده و نتایج هم همبستگی بسیار قوی‌ای با روش داشته باشد. روش در مقایسه با روش استخراج به‌وسیله حلال به زمان کمتری برای تعیین غلظت هیدروکربن نیاز دارد. به‌طور میانگین این روش به زمانی در حدود دقیقه برای اندازه‌گیری غلظت نیاز دارد درحالی‌که این زمان برای روش استخراج به‌وسیله حلال در حدود ساعت می‌باشد.نتایج عنوان‌شده در این قسمت به‌طور واضح بیان می‌کند که تکنولوژی بر مبنای فیبر نوری راهی را برای اندازه‌گیری مقدار نفت در آب بیان کرده است. ازآنجاکه این تکنولوژی از هیچ حلالی جهت این کار استفاده نمی‌کند، به‌عنوان راهی مناسب و بلندمدت قابل‌استفاده می‌باشد.

به‌طور گسترده‌ای به‌صورت میدانی تست شده و هم اکنون در سکوهای نفتی خلیج مکزیک در حال استفاده می‌باشد. این تجهیز برای اندازه‌گیری مقدار هیدروکربن‌ها در آب‌های تولیدی قبل از تخلیه آن‌ها به دریا استفاده شده است. مقدار هیدروکربنی که برای این کاربرد با استفاده از قابل‌اندازه‌گیری می‌باشد در محدوده می‌باشد. حسگر هیدروکربنی استفاده‌شده تقریباً تا به‌صورت خطی است و می‌تواند تا غلظت‌های بالاتر از را نیز نمایان سازد.

 سادگی در استفاده و عدم استفاده از حلال در عملیات اندازه‌گیری به‌وسیله این روش، آن را برای اندازه‌گیری و مانیتور کردن آب‌های خروجی بسیار مناسب کرده است. این تجهیز را می‌توان به‌راحتی جایگزین روش‌های استخراجی که از فرئون استفاده می‌کنند، نمود. امروزه در حدود عدد از این دستگاه در خلیج مکزیک در حال استفاده می‌باشد. استفاده گسترده این تجهیز دلیلی بر موردقبول بودن این روش در این زمینه می‌باشد.

تکنولوژی سیستم‌هایی را فراهم کرده است که مقدار غلظت هیدروکربن‌ها در محل و بدون استفاده از حلال اندازه‌گیری می‌کنند. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد که اطلاعات بهتر و سریع‌تری را در مورد عملیاتی که در حال انجام است، داشته باشند. این امر اجازه می‌دهد که بازدهی افزایش یافته و هزینه‌ها کاهش پیدا کند. همچنین ثابت کرده که بسیار قابل‌اعتماد بوده و نتایج با دقت و صحت بالایی را از نقدار نفت در آب بدون استفاده از حلال در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید