true
true
متن سئو شماره ۱۳۰

یکی از عوامل آلودگی منابع آب زیرزمینی آلایندههای هیدروکربوری می باشد. آلودگی هیدروکربوری خاک و منابع زیرزمینی آب که عمدتا از نشت مخازن ذخیره زیرزمینی و انبارهای نگهداری فرآوردههای نفتی به ویژه در نزدیکی مراکز صنعتی چون پالایشگاه، پتروشیمی و مراکز ذخیره و توزیع مواد نفتی به وجود می آید، به معضل غیر قابل انکاری برای محیط زیست انسانی تبدیل شده است. مهمترین ترکیبات نفتی که از آنها به عنوان آلاینده های شاخص و خطرناک یاد می شود هیدروکربنهای نفتی

و هیدروکربنهای آلیفاتیک میباشند. روش مانیتورینگ آبهای زیر زمینی بعنوان یک روش ساده برای تشخیص نشت در لوله ها و مخازن نگهداری نفت می باشد. این روش نیاز به یک یا چند چاه مشاهده ای داردو طراحی شبکه چاهها می تواند پیچیده و گران قیمت باشد و دارای ریسک های محیط زیستی و انسانی به دلیل آلودگی های موجود، می باشد. درطراحی شبکه مانیتورینگ باید  اهداف برنامه، مواد مورد نیاز برای ساختن سیستم، حفاری و طراحی چاهها ، توسعه چاهها، نگهداری چاههای نصب شده، و جمع آوری داده ها و تفسیر آنها مورد ارزیابی قرار گیرد.

سفره های آب زیرزمینی ، منابع ارزشمند تامین آب برای اهداف مختلف صنعتی، خانگی و…می باشند. همچنین، مانیتور کردن آبهای زیرزمینی به منظور اهدافی مانند ارزیابی نشت تانکرهای سوخت زیرزمینی، ارزیابی نشت از لوله های انتقال نفت انجام می شود. اولین هدف مانیتورکردن آبهای زیرزمینی مانیتورکردن ویژگی های کیفی آب می باشد. اطلاعاتی از جهت جریان،سرعت جریان برای ارزیابی سفره های زیرزمینی آب ضروری است.

بررسی مواد سمی و خطرناک یک نکته مهم در مانیتورینگ آبهای زیرزمینی است و باعث می شود که آسیب ها و صدمات محیط زیستی آن به حداقل برسد. در این بررسی ها باید منابع خطر ی که بصورت فیزیکی، شیمیایی، حفاری و.. مورد نظر قرار گیرند.

برای جلوگیری از خطرات، باید نیروی کار موجود در محل به خوبی آموزش ببینند و ازنظر ایمنی پوشش و بقیه نکات مجهز باشند.

 در مکان هایی همراه با نشت، عملیات تشخیص  و پاکسازی نشت بعد از گسترش آن سخت و هزینه بر است. در مقابل، اگر بتوانید به موقع، نشت را تشخیص دهید می توانید به سرعت ازآن جلوگیری کنید. می توانید مشکلات و آسیب های محیط زیستی و انسانی را به حداقل برسانید. همچنین اقدامات زودهنگام و به موقع می تواند از هزینه های بالای ناشی از گسترش نشت جلوگیری به عمل آورد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید