true
true
متن سئو شماره ۱۳۴

این روش حفاری،شامل رها کردن  وزنه از ارتفاع و برخورد آن به سازند و خرد کردن لایه می باشدو و نیازمند کمپرسور یا پمپ گل نیست و نیازی به سیال حفاری ندارد. و سرعت پیشروی حفاری آهسته می باشد. و دکل حفاری نسبتا کوچک تر می باشد و به فضای زیادی نیاز ندارد. حفاری کابلی دسته ای از این نوع حفاری ها می باشد.

در این روش،حفاری به صورت پیوسته توسط مته حفاری که در با چرخش خود ،کنده های حفاری را بیرون می آورد. در برخی موارد از هوا بعنوان سیال حفاری در این روش استفاده می شود. معایب این روش این است که ممکن است سیال حفاری، ابهای زیر زمینی را تحت تاثیر قرار دهد.

روش مانیتورینگ آبهای زیرزمینی بعنوان یکی از روش ها تشخیص نشت از تانکرهای ذخیره سازی نفت و لوله های انتقال نفت می باشد که در آن با استفاده از یک یا چند چاه مشاهده ای براساس تعدادمخزن های ذخیره سازی زیرزمینی ، به بررسی و آنالیز نشت می پردازیم. این روش باید بصورت ماهیانه انجام شود. در این روش چاه ها باید تا حد امکان، نزدیک تانکرها باشند تا بصورت سریع و بلافاصله به تشخیص نشت وجلوگیری از گسترش آن بیانجامد. همچنین بایدچاه مانیتورینگ در اعماق کمتر از بیست فوت زیر سطح زمین باشد و خاک های بین چاه و مخازن زیر زمینی ذخیره نفت، بصورت گراول هایی از ماسه های درشت دانه یا متوسط دانه می باشد. از مزایای این روش ، ساده بودن و کاربرد آن در نشت یابی لوله های انتقال می باشد  و از معایب این روش، هزینه بالای طراحی وحفاری چاهها و آشکار شدن ناگهانی نفت نشت شده به صورت ناگهانی در چاه مشاهده ای می باشد.

کاربرد مانیتور کننده جانبی تانک، وسیله است برای ادغام حس‌گرهای تانک به سیستم‌های موجود. این سیستم در تانک‌های مزارع، پایانه‌ها و پالایشگاه‌ها استفاده شده است.

اصول عملیاتی: مانیتور کننده جانبی تانک معمولاً در کف تانک نصب می‌شود و اجازه دسترسی به همه حس‌گرهای متصل به تانک را می‌دهد.مقادیر فرآیندی معمولی که به‌وسیله حس‌گرها اندازه‌گیری می‌گردند به‌صورت زیر می‌باشند مانیتور کننده جانبی تانک مقادیر اندازه‌گیری شده را جمع‌آوری می‌کند و چندین محاسبه قابل تنظیم تانک را انجام می‌دهد. همه مقادیر اندازه‌گیری و محاسبه‌شده را می‌توان در نمایشگر موجود در محل نمایش داد. با استفاده از یک پروتکل ارتباطی، مانیتور کننده جانبی می‌تواند مقادیر را به سیستم کنترلی موجود منتقل کند.

تصحیحات مانیتور کننده جانبی تانک می‌تواند به‌طور خودکار تصحیحات زیر را انجام دهد تصحیحات برای تغییرات هیدرو استاتیکی تانک تصحیحات دما برای انبساط حرارتی پوسته تانک محاسبات جریان مانیتور کننده جانبی تانک می‌تواند محاسبات تقریبی جریان را بر مبنای سرعت تغییرات سطح و تبدیل خطی آن به دبی حجمی محاسبه کند. پروتکل‌های مانیتورکننده جانبی تانک، همه پروتکل‌های ارتباطی استانداردی که در ادامه بیان خواهد شد را پشتیبانی می‌کند طوری که اجازه می‌دهد آن‌ها با ابزار دقیق‌های موجود یکی شده و به کامپیوترهای مرکزی بدون نیاز به سخت‌افزارهای بیشتر وصل گردند.این پروتکل‌ها اجازه می‌دهند قسمت به قسمت جایگزین شده و تکنولوژی‌های قدیمی‌تر به رادارهای مدرن جدید ارتقا پیدا کنند. پروتکل‌های استاندارد پشتیبانی شده شامل پروتکل‌ها می‌باشند.اتصال به زمین باید قبل از ارتباط به وسایل دیگر و روشن کردن باید به زمین وصل گردد. قبل از هر ارتباط سیمی دیگر، باید ارتباطات بیرونی با زمین تانک برقرار گردد. همه ارتباطات زمینی باید با قوانین محلی و شرکت‌ها سازگار بوده و قبل از اینکه تجهیز مجاز به کار گردد، چک شود.

صحت همه داده‌های متصل به حس‌گرهای به نوع و نصب ابزار دقیق‌ها بستگی دارد. استفاده از پروتکل‌های دیجیتال از تخریب اطلاعات صحیح جلوگیری می‌کند.

وضوح همه داده‌های اندازه‌گیری شده به حس‌گرها و تنظیمات ارتباطی بستگی پیدا می‌کند. تنظیمات زیر برای کاربردهای انتقالی نگهداری و موجود پیشنهاد شده است.

داده‌های متصل به حس‌گرهای به‌طور مداوم اسکن شده و بر مبنای داده‌های داخلی به‌روز می‌گردند. ترتیب اسکن‌ها بر مبنای اولویت اندازه‌گیری‌های می‌باشد مقاومت اندازه‌گیری شده و حداقل هر ثانیه دوباره محاسبه می‌گردد از خطوط سیگنالی حفاظت‌شده برای نصب استفاده کنید.

حفاظت اضافه ولتاژ هر دو سطح در دسترس توسط دو برق‌گیر حفاظت می‌شوند که با تخلیه آنی تست‌شده‌اند.

دارای سه ساختار مجزا می‌باشد یک قسمت شامل همه تجهیزات الکترونیکی می‌باشد و دو قسمت آن برای اتصالات الکتریکی می‌باشد. چهارچوب آن از آلومینیوم ریخته‌گری با پوششی از پلی‌استر با درجه می‌باشد. قسمت بالایی و قسمت‌های الکترونیکی برای اتصالات غیر از و قسمت پایینی آن فقط برای اتصالات سیمی طراحی شده است.

برای انطباق با انواع مختلفی از کابل‌ها، آداپتورهای کابل‌هایی با اندازه‌های زیر نیز در دسترس می‌باشد:

همه آداپتورها دارای درجه می‌باشند و می‌توان از آن‌ها برای اتصالات کابلی نیز استفاده نمود. موقعی که نصب می‌گردند، جهت جلوگیری از ورود رطوبت و دیگر آلودگی‌ها باید همه ورودی‌ها به‌طور مناسبی سیل بندی گردند.

دارای چهار خط با کاراکتر برای هرکدام می‌باشد. وضوح و سایه‌روشن آن از طریق ترکیب کلیدها قابل تنظیم می‌باشد. نور زمینه از طریق زمانی که کاربر تعریف کرده است فعال می‌گردد. زبان‌های زیر توسط کاربر قابل انتخاب می‌باشد کلیدهای نوری کلیدهای نوری به کنترل‌کننده جانبی تانک اجازه می‌دهد که بدون باز شدن غلاف، عملیات انجام گردد. از نرم‌افزار با ورژن تابعیت آن‌ها به‌عنوان کلیدهای موقت می‌باشد به این معنی که وظایف آن‌ها به موقعیت و منویی که در آن قرار دارند، بستگی پیدا می‌کند. وظایف آن‌ها با خطی که در قسمت پایین نمایش داده می‌شود، مشخص می‌گردد.

فرمت اعداد نمایش داده‌شده را می‌توان از طریق پیش تنظیمات انجام‌شده در سه سطح بالا، نرمال و پایین انتخاب نمود.

کنترل‌کننده جانبی تانک با یک منو چهار لایه عملیات انجام می‌دهد. ساختار منوها برای وظایف اندازه‌گیری معمول و همچنین برای پیکربندی‌های تنهای ابزار دقیق و نصب آن‌ها می‌باشد. به‌خصوص دارای گروه‌های توابعی دینامیکی نیز می‌باشد که فقط موقعی بیان می‌گردند که گزینه‌های مربوط به نصب آن‌ها انجام شده و یا گزینه‌های مربوط به ابزار دقیق‌ها اتصال داده شده باشد. این ساختار وضوح و سادگی عملیات را بدون محدود کردن مفهوم توابعی تضمین می‌کند. ظاهر و معانی تغییرات مطابق با موقعیت جاری درون منو موجود می‌باشد.

مانیتور کننده جانبی تانک همچنین می‌تواند با کار کند. این برنامه حق اجازه، ایمنی داده، آنالیز سیگنال و مستندات ابزار دقیق‌ها را پشتیبانی می‌کند و با سیستم‌های و سازگار می‌باشد.توابع زیر را پشتیبانی می‌کند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید