true
true
متن سئو شماره ۴۶

در اغلب موارد برای  طراحی پی ها و محاسبات ظرفیت باربری، پارامترهای خاک به صورت اشباع در نظر گرفته می شوند که این فرض همواره در جهت اطمینان است. اما طراحی سازه های سطحی و پی ها در تمامی شرایط، با این روش چندان مقرون به صرفه و بهینه نخواهد بود. آزمایشات نشان میدهد که خاک ها در شرایط غیراشباع دارای مقاومت برشی بیشتری خواهند بود. نمود عملی این پدیده افزایش ظرفیت باربری است که در پی ها به دانلود مقاله وضوح مشاهده می شود. مطالعات نشان می دهد که تغییرات کمی در میزان درجه اشباع محیط و به عبارتی تغییرات مکش در خاک، می تواند ظرفیت باربری را تا مقدار زیادی افزایش دهد. پس می توان با مطالعه دقیقتری بر روی رفتار خاک و البته اقلیم منطقه، طراحی شالوده ها را بسیار بهینه نمود. در این پژوهش سعی شده تا با استفاده از نرم افزارهای عددی، رفتار خاک ها در حالت اشباع و غیراشباع به خوبی مدل گردد. در صورت برآورد دقیقی از این رفتار می توان به راحتی طرح شالوده را بهینه و اقتصادی نمود.

اصل روش های تحلیلی عددی تقسیم سازه به قطعات کوچکی به نام المان می باشد که رفتار مواد در هر المان ثابت و مشخص در نظر گرفته می شود. ارتباط المان‌ها از طریق گره های محصور کننده آنها برقرار می‌شود، و المانها بوسیله این گره های محصور کننده تعریف می شود. قابل ذکر است که گره ها به هم متصل نیستند لذا ۱۰۰ گره می تواند در یک دانلود مقاله نقطه تعریف شود. همچنین در المان‌ها اضلاع بی معنی هستند وگره ها تعیین کننده هستند. در روش های عددی تبدیل یک محیط با بی نهایت درجه آزادی به محیطی با درجه آزادی محدود در تعداد معینی از نقاط محیط مدنظر می باشد. جابجایی ناشی از یک سیستم بارگذاری خاص بر روی مدل مدنظر فقط از طریق تنش ها و گره ها بدست می آید. در دانلود مقاله تمام این روش ها المانهای متنوعی وجود دارد و یک مدل متشکل از یک یا چند نوع المان خواهد بود. قابل ذکر است که شرایط مرزی مساله، معادله دیفرانسیل تعادل، معادلات تشکیل دهنده ساختمانی برای مواد و معادلات سازگاری کرنش در روش های عددی نقش اساسی دارند. در روش های عددی تنش و جابجایی در یک توده جسم از بارهای خارجی و شرایط مرزی تحمیل شده متاثر می شوند. در زمان محاسبه مدل های عددی می تواند بهتر از متد تحلیل تعادل حدی با هندسه پیچیده لغزش سروکار داشته باشد. در طول سه دهه اخیر چندین روش عددی ارائه شده است. این روش ها به دلیل پیشرفت های سریع در فن آوری رایانه و نیز به دلیل در دسترس بودن آن ها برای مهندسین مورد توجه قرار گرفته است.

قوانین ساده به طور ثابت بر پایه تجربه های گذشته فرد طراح می باشد که اصولاً محافظه کارانه و دارای ضریب ایمنی بالایی می باشند و اساساً برای موقعیت های همانندی که به کار برده شده بودند قابل اجرا می باشند. مهندسین امروزه، درگیر مسائلی هستند که تجربه قبلی در مورد آن ها وجود ندارد از این گذشته تعلیم و دانلود مقاله آموزش تجربه های گذشتگان امری دشوار است و معمولاً اساس کار مهندسین در هر زمان برخورد با یک موقعیت جدید است. مهندسان و افراد متخصص باید در جستجوی راه حل های منطقی تری در مورد مسایل موجود در مهندسی باشند. روش های تحلیل عددی هم چون روش های آنالیتیک دانلود مقاله ساده جزء روش های تحلیلی محاسباتی می باشند. در شرایطی که فرضیات ساده در روش های آنالیتیک با شرایط موجود سازگار نیست ( وجود سازه ای پیچیده و با موادی متنوع ) روش های تحلیل عددی به کار می روند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید