true
true
متن سئو شماره ۸۱

روش­های مدیریت خطر و بحران می­توانند (و باید) بین منابع انرژی تجدید پذیر و پروژه­های انرژی رایج یکسان باشند. به خصوص، هر روش مدیریت بحران در پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر بایستی عملیاتی شده و به منظور شناسایی خطر، مدیریت خطر و تشریح آن به طور هوشمندی پیاده سازی شود.

کلید موفقیت متناسب کردن پیچیدگی تحلیل خطر و فرآیند مدیریت آن با اندازه و طبیعت پروژه­ها می­باشد. یک الزام مهم اجتناب از زیاده روی در ارزیابی خطر و دوری از بیان جزئیات غیر مهم و پیچیده می­باشد.

تعریف پروژه و ملزومات آن :  قدم اول نیازمند توضیحی مفصل از موضوعی که قرار است تحلیل روی آن انجام شود، می­باشد. تعریف پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر با پروژه­های رایج در چند مورد کلیدی متفاوت می­باشند.

فناوری­هایی مانند باد و فتو ولتائیک نسبت به بقیه پروژه­ها ماژولارتر (دارای قسمت­های کوچک و مشابه هم) هستند. در حالی که اتصال به شبکه قدرت و بقیه هزینه­های مورد نیاز ساختار مورد نظر (مانند فتو ولتائیک) کمتر می­باشد، بنابراین هزینه اصلی سرمایه گذاری پایین بوده و امکان افزایش ظرفیت توان نیروگاهی وجود دارد.

پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر شامل فناوری­های نابالغ نیز هستند که مقادیر استاندارد را ارضاء نمی­کنند. این پروژه­ها از منطق پیچیده­تری نسبت به پروژه­های صرفاً تجاری  استفاده می­کنند(به عنوان مثال برای یک پروژه توجیهی بازده بسیار مهم­تر از زمان ساخت می­باشد، بنابراین تأخیر زمانی ممکن است قابل قبول باشد).

فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر (به استثنای منابع انرژی بیومس و سوخت­های زیستی) در مقایسه با سایر پروژه­های زیر ساختی دارای هزینه عملکرد و نگهداری کمتری نسبت به هزینه احداث دارند.

این پروژه­ها فرآیندهای اخذ مجوز پیچیده­ای دارند که بایستی تشریح شوند، که شامل مدیریت در تمام سطوح و برای موضوعات مختلفی (مانند برنامه ریزی، مجوزهای زیست محیطی، مجوزهای همیاری مالی و مجوز اتصال به شبکه قدرت) می­شوند.

بایستی مسائل و مشکلات مربوط به قابلیت توزیع توان در این پروژه­ها ثبت و بررسی شوند. این امر روی پروژه­هایی مانند انرژی اموج، باد یا فتو ولتائیک انجام می­شود ولی روی پروژه­های انرژی جزر و مد یا بیومس و سوخت­های زیستی اعمال نمی­شود. با توجه به عدم قابلیت ذخیره سازی و/یا پیش بینی انرژی قابل تولید با پروژه­های انرژی تجدید پذیر با دقت قابل قبول در مقایسه با سایر فناوری­های تولید انرژی، در منابع انرژی تجدید پذیر به میزان تقاضای توان در شبکه قدرت، بسیار حساس­تر می­باشند.

تمامی پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر بر اساس مدل تولید پراکنده استوار می­باشند. بنابراین شرح پروژه بایستی مدل عملیاتی تجهیزات مورد استفاده را توصیف کند (بنابراین این نوع تولید بسیار پیچیده­تر از تولید انرژی مرسوم خواهد بود).

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید