true
true
متن سئو شماره ۸۲

با توجه به منابع مالی محدود پروژه­های با مقیاس کوچک (در مقایسه با پروژه­های تولید انرژی رایج) و پیش زمینه تجاری محدود حس­گرها، اطلاعات لازم برای اجرای این پروژه­ها بایستی به طور کامل ثبت شوند. امور مالی پروژه ساختار هزینه­های مربوطه باعث می­شود که پروژه به اندازه کافی بزرگ باشد تا از حمایت مالی و پرداخت هزینه­های مربوطه توسط شرکت سرمایه گذار برخوردار باشد. سرمایه گذاری ممکن است باعث افزایش احتمال خطر شود اما نیازمند بازگشت سرمایه­ای باشد که با الگوی یارانه مالیات دهنده، سازگار نباشد.

شناسایی خطر شامل حصول اطمینان از بررسی تمام موضوعات کلیدی و ثبت شدن نتایج و اطلاعات و تجربیات پروژه­های قبلی می­باشد. در عمل این فرآیند با استفاده از ساختار رفع خطر (با استفاده از یک روش ساخت یافته برای فهرست کردن خطراتی که امکان مواجه شدن با آن­ها وجود دارد) انجام می­شود، استفاده از یک کارگاه ساده سازی شده و برداشت منطقی از لیست تهدیدات قبلی نیز توصیه می­شود.

برخی از مسائل، مخصوصاً مسائل بحرانی مربوط به پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر وجود دارند که خطرات احتمالی را شناسایی نموده و به صورت زیر اطلاع رسانی کنند .

میزان بلوغ فناوری : بسیاری از فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر به بلوغ لازم نرسیده و ممکن است مقادیر خروجی و بازده آن­ها با مقادیر استاندارد فاصله داشته باشند. بنابراین در بسیاری از موارد، شناسایی خطر همانند تحقق پروژه، مدیریت خطر را نیز در مرحله تحقیق و طراحی نیز شامل می­شود. در مقابل، ارزیابی خطوط تولید و فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر بسیار سریع­تر از پروژه­های انرژی رایج می­باشد. بنابراین ارزیابی تولیدات جدید بسیار حیاتی می­باشد.

یکپارچه­سازی و ادغام پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر به شبکه با منابع انرژی رایج : منابع انرژی تجدید پذیر معمولاً دارای خروجی توان متغیر می­باشند در حالی که شبکه به منظور تغذیه هر گونه تقاضای توان (برای تأمین تقاضای توان کم و شرایط باد پر توان…)، بدون توجه به شرایط نور یا هوا، به منبع تغذیه­ای قابل اطمینان نیاز دارد.

وابستگی به شرایط جوی : فناوری­های منابع انرژی تجدید پذیر مانند فناوری فتو ولتائیک، باد و امواج  وابسته به الگوهای شرایط جوی می­باشند که باعث به وجود آمدن عدم اطمینان در درآمد و بازده این پروژه­ها می­شوند.

مدت زمان طولانی لازم برای حمایت مالی پروژه منابع انرژی تجدید پذیر : بر خلاف پروژه­های تولید انرژی رایج، پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر بر پایه الگوهای یارانه­ای طولانی مدت که توسط دولت تعیین می­شوند، استوار هستند. بنابراین دولت­ها نیاز دارند تا خطرات مربوط به خط مشی عمومی و پیاده­سازی آن را بررسی و تحلیل نمایند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید