true
true
متن سئو شماره ۸۶

با وجود اینکه سیستم­های انرژی تجدید پذیر در سال­های اخیر پیشرفت زیادی کرده­اند، اما لزوماً این انرژی­ها از تمام قابلیت­های خود استفاده نکرده و هنوز به بلوغ نرسیده­اند. مخصوصاً برداشت­های مختلف از خطر توسط سرمایه گذاران، توسعه دهندگان و سایر سهامداران توانایی­های ذاتی انرژی­های تجدید پذیر را محدود نموده است. به منظور رسیدگی به این مشکل، سازمان­های و به منظور ارائه یک روش برای تعریف خطر و مدیریت آن برای مدیریت پروژه­های انرژی­های تجدید پذیر گماشته است.

بنابراین این گزارش یک مجموعه روش شفاف و تجدید پذیر را به منظور ارزیابی میزان خطر و بازگشت سرمایه گذاری در سرمایه گذاری­های منابع انرژی تجدید پذیر ارائه می­کند. در طی انجام این کار، اهداف پروژه ارائه راهکارها و راهنمایی­هایی مخصوص منابع انرژی تجدید پذیر، ارزیابی و مدیریت انواع اجزای خطر سرمایه گذاری مربوط به ارزیابی پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر می­باشد. این اهداف به خصوص که در این گزارش به آن­ها رسیدگی شده است، شامل موارد زیر می­شوند .

شناسایی و ارزیابی اجزای اصلی (و ازای فرعی) خطر در پروژه­های انرژی تجدید پذیر

تعریف پتانسیل و روش­های تعریف و مدیریت اجزای مختلف خطر سرمایه گذاری

ارزیابی ابزار موجود برای کاهش خطر (مانند بیمه خطر، اوراق قرضه دولتی، بودجه عمومی برای جمع­ بندی و کاستن خطرات، کمک­های مالی عمومی

شناسایی و ارزیابی  اقدامات ابتکاری حمایتی که می­تواند هزینه ­های تامین مالی پروژه را با ایجاد تغییر در مشخصات خطر پذیری یک پروژه خاص کاهش دهد.

این مطالعه از طریق یک روش تکرار شونده شامل سهامداران اصلی در پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر انجام شده است. این رویکرد مجموعه­ای از ابزار عملی برای همه احزاب دخیل در مدیریت خطر منابع انرژی تجدید پذیر، از جمله سیاست گذاران درگیر در طراحی ابزار سیاست و یا ارزیابی پروژه و همچنین توسعه دهندگان پروژه با تجربه محدود در ارزیابی ریسک و کاهش خطر را نتیجه می­دهد.

روش ارائه شده به صورت پله ­های زیر قابل توصیف می­باشد.

قدم اول : اولین قدم ما تشکیل یک کارگاه با گرد هم آوردن کارشناسان در مدیریت خطر از صنایع انرژی سنتی مانند نفت و گاز بالادست و کارشناسان انرژی­های تجدید پذیر بود. مدیریت خطر بهترین شیوه­ ها و مطالعات موردی انرژی­های تجدید پذیر ارائه شده و رویکردها نیز باهم مقایسه می­شوند. در این جلسه تبادل اندیشه یک روش شناسی مدیریت خطر و چار چوب­هایی به منظور شناسایی روش مناسب برای پروژه ­های انرژی تجدید پذیر انجام شد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید