true
true
متن سئو شماره ۸۸

در حالی که ظرفیت انرژی­های تجدید پذیر نصب شده در اروپا در طی دهه اخیر به سرعت افزایش یافته است، مقدار سرمایه گذاری در سال به طور قابل توجهی کاهش یافته و در سال­های و به عددی برابر رسیده است. در حال حاضر با وجود تعهد دولت، تنها چندین کشور بیش از درصد نیازهای برق خود را از طریق انرژی­های تجدید پذیر تولید می­کنند. این روند بر اساس فناوری متفاوت می­باشد، به عنوان مثال برای خنک کاری مانند نیروگاه­های بادی ساحلی، بقیه با رشد متوسط  زیست توده و انرژی زمین گرمایی و برخی دیگر با پتانسیل رشد قابل توجه مانند فناوری باد در دریا و انرژی خورشیدی.

این مورد نیازمند سرمایه گذاری قابل توجهی می­باشد، تنها در کشور آلمان یک سرمایه گذاری هشت میلیارد یورویی در طی سال­های تا انجام گرفته است. عددها و ارقام مشابهی از سرمایه گذاری در بخش­های دیگری مانند آسیا، امریکای شمالی و استرالیا انجام گرفته است.

نگاهی عمیق­تر به امور مالی پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر نشان می­دهد که موانع رو به رشدی برای بدست آوردن اعتبار برای این پروژه­ها وجود دارد (اگر چه سرمایه گذاران بیش از پیش در حال روی آوردن به سمت فناوری­های تجدید پذیر می­باشند). همان طور که در شکل نشان داده شده است، بخشی از تراز مالی در سال به مقداری قابل مقایسه با کاهش یافته است اما در سال به علت بحران مالی، افزایش قابل ملاحظه­ای از خود نشان می­دهد. این امر برای پروژه­های مرتبط با فناوری منابع انرژی تجدید پذیر رایج مانند انرژی باد مناطق ساحلی و انرژی فتو ولتائیک خورشیدی که اخیراً به عنوان یک نظر سنجی توسط نشان داده شده است، بیشتر مرسوم است . دیگر فناوری­های کمتر شناخته شده، مانند انرژی خورشیدی متمرکز هنوز تا حد زیادی به تراز نامه امور مالی بستگی دارند.

چندین مورد چالش مربوط به انرژی­های تجدید پذیر وجود دارد که به منظور درک موانع در مقابل تضمین بسته شدن بودجه مالی یک پروژه قرار دارد، بایستی مد نظر قرار گیرد.

درک و مدیریت خطر پذیری به منظور رسیدگی به موانع بیان شده در جدول فوق بسیار حیاتی می­باشد. به طور خاص، برخی از مسائل به خصوص وجود دارند که بایستی حتماً مورد بررسی قرار گیرند.

خطر پذیری سرمایه گذاری در پروژه و عدم تامین مالی آن

در دسترس بودن سرمایه برای فناوری­های انرژی تجدید پذیر در حال ظهور

مدیریت وابستگی به ساختار حمایت و خطر پذیری سیاست گذاری عمومی

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید