true
true
متن سئو شماره ۸۹

خطر پذیری سرمایه گذاری و عدم تامین مالی پروژه :

تلاش­های تحقیقاتی و گسترش انرژی­های تجدید پذیر، این انرژی­ها را به مرحله­ای رسانده است که از لحاظ فناوری به بلوغ رسیده و آماده ارائه گسترده در بازار می­باشند. با این حال یک چالش مهم در راه توسعه پروژه­های انرژی تجدید پذیر شکاف بین سرمایه گذاری در فناوری­های نو ظهور به دلیل خطر پذیری سرمایه گذاری و پروژه­های حمایت مالی حمایت از فناوری­های نو ظهور اغلب حمایت مالی توسط یک نظام نظارتی پایدار می­باشد. به طور خاص، در پروژه­هایی که هر دو مورد خطر پذیری ساخت و ساز و خطر پذیری فناوری وجود دارد، بحث سرمایه گذاری ایمن بیشتر جلوه می­کند.

وجود امکان سرمایه گذاری برای پروژه ­های در حال توسعه انرژی­های تجدید پذیر :

یک چالش مهم برای فناوری­های در حال توسعه مانند انرژی­های تجدید پذیر دریایی مانند موج و جرز و مد شامل بالا بردن سرمایه در حال گردش برای حفظ عملیات شرکت­های فناوری است در حالی که در همین زمان هزینه ­های پروژه­های توجیهی نیز در حال افزایش می­باشد. در حال حاضر بازار سرمایه، بالا بودن هزینه سرمایه گذاری، بالا بودن خطر پذیری و زمان بازگشت سرمایه طولانی مدت مربوط به این فناوری­ها را کاملاً درک می­نمایند، مگر اینکه شرکت­های سرمایه گذاری که از الگوهای سرمایه گذاری خود را قبلی خود پیروی می­کردند، به همراه یکدیگر از سرمایه گذاری در این پروژه­ها عقب نشینی کنند.

مدیریت وابستگی به ساز و کارهای حمایت و خطرات سیاست عمومی :

بسیاری از انرژی­های تجدید پذیر در بازار برق با سوخت­ها فسیلی در رقابت هستند. این مسئله شامل هزینه­ ها و درجه بلوغ فناوری، ملزومات زیرساختی، میزان پشتیبانی مالی توسط دولت و توانایی قیمت گذاری به میزان کربن تولیدی می­باشد. در نتیجه، مجموعه ­ای از طرح­های حمایتی به منظور شتاب بخشی به به فراگیر شدن انرژی­های تجدید پذیر ارائه شدند.

به طور کلی برای انرژی برق تجدید پذیر، طرح­های پشتیبانی به چند دسته قابل تقسیم بندی می­باشند .

تعرفه­ های حمایتی یک قیمت ثابت و تضمین شده­ای را روی میزان توانی که تولید کنندگان انرژی­های تجدید پذیر می­توانند در بازار برق بفروشند را تعیین می­کنند، این تعرفه­ها معمولاً اپراتورهای شبکه را ملزم می­کند که پروژه­های انرژی­های تجدید پذیر به شبکه دسترسی داشته باشند، همچنین آن­ها را ملزم می­کند که توان تولیدی را از تولید کنندگانی که انرژی تجدید پذیر به شبکه تزریق می­کنند را به قیمتی که توسط دولت مصوب شده است، خریداری نمایند. این تعرفه­ها یک قیمت کافی جهت اطمینان دهی به سرمایه گذاری­های بلند مدت به منظور تشویق عقد قرار دادهای بلند مدت که معمولاً بین تا سال و یا بیشتر به طول می­انجامد، تعیین می­کنند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید