true
true
متن سئو شماره ۹۰

تعرفه ­های حمایتی بر اساس نوع فناوری تغییر می­کنند و معمولاً در صورت کاهش میزان بلوغ و هزینه ­ها، این تعرفه ­ها نیز کاهش می­یابند.

این تعرفه­ ها انعام­های ثابتی هستند که در قیمت­های بالای بازار در ازای فروش انرژی به شبکه قدرت، دریافت می­شوند. این تعرفه­ ها معمولاً در کسری بین قیمت بازار برق و قیمت بالاتر تولید الکتریسیته از انرژی­های تجدید پذیر، تعیین و وضع می­شوند.

تعهدات سهمیه مانند استانداردهای نمونه کارهای قابل بازیافت یا تعهدات تجدید پذیر، تامین کنندگان انرژی برق را ملزم می­کند که درصد خاصی از انرژی خود را از منابع انرژی تجدید پذیر تأمین کنند. حصول سهمیه تعهد معمولاً بر اساس مجوزهای داد و ستد انجام می­شود که هر کدام از آن­ها نشان­گر یک مگا وات ساعت از انرژی الکتریکی تجدید پذیر تولید شده می­­باشد.

اقدامات پشتیبانی اضافی شامل مشوق­های مالی مانند معافیت­ها و تخفیف­های مالیاتی می­باشند، که این اقدامات می­توانند سرمایه گذاری در زمینه انرژی­های تجدید پذیر را به زمینه­ای جذاب و پر رونق تبدیل کنند. تولید کنندگان انرژی­های تجدید پذیر را می­توان از پرداخت مالیات تولیدات کربن دی اکسید معاف نمود. معمولاً به ندرت می­توان کشوری را یافت که تنها از این اقدامات تشویقی برای افزایش تولید انرژی از طریق منابع تجدید پذیر استفاده کند، اما از این اقدامات برای تکمیل اقدامات دیگر جهت تولید انرژی از طریق منابع تجدید پذیر استفاده می­شود.

کاهش حمایت از طرح­های تعرفه حمایتی در امور اقتصادی پروژه­ها تاثیر قابل توجهی داشته است. این طرح­ها دارای ساز و کار خاصی هستند که میزان پشتیبانی آن­ها در صورت پیشرفت بازار برق، با درصد خاصی برای هر فناوری کاهش می­یابد. این نرخ کاهشی بدین منظور در نظر گرفته شده است که یک انگیزه و تشویقی به منظور پیشرفت فناوری به توسعه دهندگان القا نماید و هزینه­های رو به کاهش نصب و راه اندازی تجهیزات، به عنوان مثال توربین­های بادی یا صفحات خورشیدی را نیز در نظر گرفته است.

در طرح­های سهمیه­ای مقدار هدف برای انرژی­های تجدید پذیر توسط دولت تعیین می­شود، اما قیمت مصوب توسط بازار تعیین می­گردد. قیمت بازار برای مجوزها غیر قابل پیش بینی بوده و تضمین بازگشت سرمایه کوتاه مدتی برای تشویق سرمایه گذاران، مورد نیاز می­باشد.

طرح­های تشویقی مالیاتی که معمولاً به همراه اقدامات سیاست گذاری دیگر اعمال می­شوند، در صورت بروز خطر پذیری برای پروژه­های در حال اجرا می­توانند به سرعت و به سهولت جایگزین شوند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید