true
true
متن سئو شماره ۹۲

بنابراین، تقسیم بندی خطرات برای هر سرمایه گذاری ساده بایستی از اول انجام شود، اما در هر صورت نتایج کلی زیر را می­توان اخذ نمود :

خطرات مربوط به زمینه­های سیاسی و اجتماعی به شدت در گردش مالی تحلیل بودجه دخیل بوده و معمولاً این خطرات تنها از نقطه نظر کیفی قابل ارزیابی می­باشند.

در مقابل، خطرات مربوط به زمینه ­های اقتصادی و عملیاتی به طور مداوم با ایجاد یک نقدینگی تنزیل شده احتمالاتی ، در گردش مالی تحلیل بودجه دخالت داده می­شوند.

خطرات خارج از زمینه سرمایه گذاری، تأثیر بالایی در داشته و به ندرت در تحلیل نقدینگی دخالت داده می­شوند.

خطرات درونی سرمایه گذاری، تأثیر ناچیزی روی داشته و اغلب در تحلیل نقدینگی دخالت داده می­شوند.

به منظور پاسخ­گویی به این خطرات، چندین مورد دستورالعمل کنترلی که در پروژه­ها اعمال می­شود، عبارتند از.

ذخایر قابل توجهی از هیدروکربن نفت، گاز و زغال سنگ و اورانیوم در کشورهایی که از لحاظ سیاسی یا اقتصادی پایدار نیستند، نسبت به اکثر کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی واقع شده است. رکود اقتصادی یا چار چوب سیاسی نامساعد، که در این کشورها دور از انتظار نیست، سودآوری سرمایه گذاری را به خطر می­اندازد.

خطرات سیاسی در کشورهای نیز مهم می­باشند، اما دارای تفاوت ذاتی می­باشند، میزان پشتیبانی کشور میزبان که به سرمایه گذاری­های کلان اختصاص می­یابد، متغیر می­باشد. این مسأله می­تواند تأمین مالی و فرآیند اخذ مجوز را دشوار و پیچیده کند، که به نوبه خود باعث طولانی شدن زمان انجام پروژه خواهد شد. برای مثال، در دهه کشور ایتالیا توسعه پایانه ­های گاز سازی مجدد را پشتیبانی نکرده و در نتیجه برخی از پروژه­ها متحمل تأخیر زمانی طولانی در فرآیند اخ مجوز شدند این زمان تا سال برای پایانه گاز سازی دریایی ادیسون به طول انجامید، این مسأله باعث دو برابر شدن میزان هزینه سرمایه گذاری در پروژه اخیر گشت.

حتی اگر وقوع این حوادث به سادگی قابل پیش بینی نباشند، شرکت­های اصلی به ویژه در حوزه نفت و گاز قابلیت سود رسانی پروژه­ها را با توجه به میزان خطر پذیری در هر کشور مورد ارزیابی قرار می­دهند. به علاوه، استراتژی های رایجی برای مدیریت خطرات سیاسی به منظور ارائه درک بهتری از شرایط خطر محلی و اطمینان خاطر بالاتری برای سرمایه گذاران و وام دهندگان وجود دارد، که برخی از راه حل­های رایج عبارتند از :

بیمه خطرات سیاسی : این ابزار می­تواند گستره وسیعی از خطرات را پوشش دهد. از جمله این خطرات عبارتند از.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید