true
true
متن سئو شماره ۹۳

سلب مالکیت اعمال شده توسط حاکم و کشورهای تحت حاکمیت، فسق قرار داد در حالتی که  دولت­ها شرکای قرار دادی هستند، عدم امکان تبادلات ارزی، و متحمل شدن تلفات در صورت وقوع جنگ یا فعالیت­های تروریستی. آژانس­های صادرات اعتبار و یا آژانس ­های چند منظوره به خصوصی وجود دارند که می­توانند این نوع از بیمه نامه ­ها را فراهم نمایند. این بیمه نامه ­ها معمولاً در پروژه­های زیر ساختی، استخراج معادن و بخش نفت و گار مورد استفاده قرار می­گیرند. برای مثال ، شرکت را برای ساخت و ساز و بهره برداری از سکوهای دریایی در میدان گازی در سال پشتیبانی کرد، همچنین این شرکت توسعه خط لوله گاز غرب آفریقا برای انتقال گاز طبیعی از کشور نیجریه به بازارهای کشورهای ، غنا و توگو که در سال آغاز شد، حمایت نمود. سهامدارانی که در این پروژه مشارکت داشتند، عبارتند از .

اقدامات مربوط به مشارکت و عضویت : هدف از این استراتژی به اشتراک گذاشتن خطرات سرمایه گذاری در پروژه­هایی با سرمایه گذاری کلان می­باشد. به طور خاص، یک رویکرد اصلی دخالت دادن شرکای محلی مانند شرکت ملی نفت است تا از سوی دولت محلی از حمایت بیشتری برخوردار شوند. به عنوان مثال در سهامداران توسعه عظیم در کشور قزاقزستان عبارت بودند از .

مبادله اعتبار بین کشورها : ابزارهای مالی هستند که به کاهش خطرات سرمایه گذاری کمک می­کنند. قرار دادهایی هستند که بر اساس آن­ها خریدار مجموعه­ ای از مبالغ را به یک فروشنده خاص، طی یک جدول منظم پرداخت می­نماید. در مقابل، در صورتی که وام یا اوراق قرضه­ای در کار باشد، خریدار یک غرامت بر اساس توافق طرفین دریافت می­کند.

خطرات اقتصادی در سرمایه گذاری­های رایج انرژی را می­توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد.

خطرات وابسته با کالا، خطرات تجاری بازاری نوسان عرضه بر تقاضا، خطرات نرخ ارز، ریسک نرخ بهره، نقدینگی و ریسک اعتباری. علاوه بر این، برخی از خطرات وجود دارند که مربوط به کسب و کار فردی بوده و برای کل زنجیره تامین عمومیت ندارد. به عنوان مثال، خطرات مربوط به اکتشافات و تولید هیدروکربن و اورانیوم.

فعالیت­های اکتشافی نیاز به سرمایه گذاری بالایی دارد اما در معرض خطرات طبیعی و عدم قطعیت­های دیگر از جمله مواردی که مربوط به ویژگی­های مخزن میدان­ها یا مواجه شدن با شکست در مسیر پیدا کردن مقادیر تجاری هیدروکربن اورانیوم است.

چندین ابزار مالی و قراردادی برای مدیریت این خطرات وجود دارد. برخی از آن­ها به مخصوص ایجاد امنیت در نقدینگی و گردش مالی می­باشند، به طور خاص.

خطر مربوط به کالا به خصوص برای محصولات نفت و پالایشگاه معمولاً با تضمین مذاکره مصون سازی مشتقات داد و ستد شده در بازارهای و مشتقات معامله شده در سراسر کشور معاوضه، ارسالی­ها، قراردادها برای اختلافات و گزینه ­ها مدیریت می­شوند.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید