true
true
متن سئو شماره ۹۵

ارزیابی اثرات زیست محیطی و اجتماعی : هدف از این تحلیل، شناسایی و ارزیابی خطرات احتمالی زیست محیطی و اجتماعی، برای تعیین راه هایی برای بهبود برنامه ریزی پروژه و برای کنترل اثرات نامطلوب زیست محیطی می­باشد. ارزیابی اثرات زیست محیطی بر حسب تاثیر آن­ها شامل آثار آن­ها بر محیط زیست هوا، آب، زمین، سر و صدا برای هر دو مورد محلی و جهانی، در سلامت و امنیت انسان و همچنین در استانداردهای زندگی مردم امرار معاش و سبک زندگی می­باشد. ابزار رایج مورد استفاده در بخش نفت و گاز، ارزیابی تاثیر زیست محیطی، اجتماعی و سلامتی می­باشد. هدف این است که بداند پروژه پیشنهادی چگونه روی محیط زیست و کیفیت زندگی افراد و جوامع تاثیر می­گذارد.

استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی : در حال حاضر بسیاری از پروژه­ها اصول محتوا را (بر اساس استانداردهای زیست محیطی و اجتماعی شرکت مالی بین المللی تضمین می­کنند. استانداردها شامل استانداردهای خاص برای بانک­ها و سرمایه گذاران در مورد چگونگی ارزیابی پروژه­های توسعه عمده در سراسر جهان می­باشد. مشاوره و مشارکت عمومی : به منظور تقویت پایداری پروژه، مشاوره و اظهار نظر عمومی با فراهم ساختن امکان تعامل جامعه مدنی داخلی و بین المللی، اجرا می­شود. یک مورد موفقیت آمیز از مشاوره عمومی در کشور استرالیا برای پروژه انجام شده است. به منظور ایجاد راه حل های مهندسی قابل اطمینان یک مطالعه گسترده برای تعیین محل ترمینال در شیوه­ای شفاف انجام شد، این مطالعات توسط طیف گسترده­ای از صاحبان سهام از جمله تعامل گروه تمرکز مستقل برای آزمایش یافته­های کلیدی انجام شد. در نتیجه این بحث، هیچ کدام از جوامع محلی برای این انتخاب محل، مخالفت نکردند.

جبران خسارت : معمولاً به منظور تسهیل در پذیرش یک پروژه یک نوع غرامت پولی یا زیربنایی مانند مدارس، جاده­ها و غیره به شهر یا منطقه میزبان داده می­شود. این رویکرد در ایجاد حمایت جامعه برای یک موضوع مرکزی مهم است، اما همیشه قادر به حل همه مشکلات پذیرش عمومی مشارکت جوامع محلی و یک برنامه اطلاعات واضح از عوامل تعیین کننده هستند نمی­باشد. برای مثال در کشور ایتالیا یک پروژه بازسازی نیروگاه نفت و تغییر از نفت به زغال سنگ سوخته می­باشد. انجمن محلی به علت مسائل زیست محیطی با تغییر کاربری پروژه مخالفت کردند. تأیید نهایی پس از چند سال تاخیر زمانی که دولت محلی در یک بسته جبرانی به ارزش میلیون یورو از جمله ساخت یک دانشگاه، حمایت از پژوهش فن آوری انرژی­های مربوط، آزاد کردن محل نیروگاه قبلی و دفن کابل­های برق به انجمن محلی اعطا کرد، انجام شد.

خطرات فنی موثر بر سرمایه گذاری انرژی رایج تغییر قابل ملاحظه­ای نسبت به کل بخش مانند نیروگاه خطرات فنی بسیار متفاوتی با بخش میدان نفت و گاز دارند دارند. با این حال، خطرات برجسته زنجیره تأمین توان که در حال حاضر در تمام پروژه­های سرمایه گذاری انرژی را  می­توان به صورت ارائه داد .

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید