true
true
متن سئو شماره ۹۶

برآورد سرمایه گذاری پیچیده به دلیل فقدان مراجع، ثبات هزینه، پیاده سازی فن آوری­های جدید و عملیات پیچیده

مدیریت پروژه مشکل هماهنگی پیچیده، وجود چند پیمان­کار برای ساخت و ساز و تعمیر و نگهداری، مشکلات ارتباطی قسمت­های مختلف با یکدیگر

این خطرات فنی می­تواند به روش­های مختلفی، به طور عمده از طریق توافق و قرارداد مالی مدیریت شوند :

بیمه : ابزار معمولی است که می­تواند حفاظت مالی از تاخیر، خسارت، در طول ساخت و ساز، حمل و نقل، نصب و راه اندازی، بهره برداری، تعمیر و نگهداری و تعلیق پروژه را فراهم نماید.

گارانتی : این مورد مشابه ابزار پوشش خطرات اقتصادی می­­باشد. اما با توجه به نقطه نظر فنی، گارانتی­ها مشابه قراردادها می باشند، مانند قراردادهای ساخت و ساز، توافقات عملیات و نگهداری بین پیمان کاران ، اپراتور یا اپرتور نگهداری. برای مثال، معمولاً یک گارانتی بین تامین کننده و اپراتور می­باشد: یک تاریخ راه اندازی، یک مقدار تولید حداقل یا یک کارخانه کاملا ایمن در ازای یک مبلغ تشویقی یا مجازاتی را تضمین می­نماید.

به اشتراک گذاری خطر بین پیمان کاران : هدف از این استراتژی به اشتراک گذاشتن خطر ساخت و ساز و/یا نگهداری بین یک یا چندین پیمان کار به منظور افزایش تعهد آن­ها در ارائه خدمات با کیفیت می­باشد.

اقدامات اصلی کنترل ریسک اعمال شده در بخش منابع انرژی رایج و میزان قابلیت اعمال آن­ها روی سرمایه گذاری­های منابع انرژی تجدید پذیر در جدول زیر ارائه شده است. استفاده از این اقدامات برای پروژه­های تجدید پذیر به طور مفصل­تر در فصل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

بسیاری از استراتژی­های کنترل ریسک کاربردهای متناظری برای سرمایه گذاری­های منابع انرژی تجدید پذیر دارند. با این حال، پروژه­های منابع انرژی تجدید پذیر معمولاً وابسته به تولیدات و مصرف توان در محل مورد نظر دارند. این عامل جغرافیایی محدود، نیاز به تبدیل ارز را کاهش داده و یا استراتژی­های عقد قرار داد را پیچیده می­کند. به  استثناء موارد زیر.

در سرمایه گذاری انرژی زیستی در مقیاس بزرگ، استراتژی قراردادهای آتی می­تواند مربوط به تداوم تأمین توان باشد.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید