true
true
متن سئو شماره ۹۷

تدارک تجهیزات پیچیده پانل­های خورشیدی می­تواند نوسانات تبدیل نرخ ارز را تحت تأثیر قرار دهد.

حامی مالی یک پروژه که کلیات پروژه را ارزیابی می­کند، با چندین نگرانی و چالش روبرو می­باشد که در شکل زیر نشان داده شده است. به طور خاص این چالش­ها می­تواند شامل موارد زیر باشد :

هزینه و برنامه زمانی برای پروژه برای نقدینگی و گردش مالی پروژه حیاتی بوده و در نتیجه برای جذب سرمایه گذار و وام دهندگان دیگر نیز حیاتی می­باشد.

کیفیت پروژه هم از لحاظ توانایی پاسخ گویی به نیازهای بازار و همچنین کیفیت تولید و بنابراین قابلیت اطمینان آن در زمان سرویس دهی به منظور کسب درآمد تضمین شده و سود دهی سرمایه گذاری

ایمنی و اثرات زیست محیطی پروژه که می­تواند باعث عدم کار آمد بودن پروژه در اثر عدم کسب اجازه و یا عدم اخذ مجوز شود.

هدف از مدیریت ریسک پروژه فراهم کردن یک ساز و کار منظم برای تحلیل این چالش­های می­باشد.

سرمایه گذاری در پروژه­های انرژی معمولاً به طور منظم و سیستماتیک از طریق یک رویکرد مدیریت سازگار شده با روش­های کنترل شرکت­های حامی مالی پروژه، انجام می­شوند. این روش شامل هر دو روش کلی مدیریت پروژه و همچنین فرآیندهای مورد استفاده در موارد اختصاصی می باشد، که مهم­ترین آن­ها ایمنی سلامت و محیط زیست است. این عمل اقدام خوبی در جهت تضمین درجه بالایی از هماهنگی بین و روش­های مدیریت ریسک پروژه می­باشد، به طوری که آن­ها می­توانند روی مسائل مهم و بهینه سازی برنامه­های پاسخ دهی، تبادل نظر کنند.

هدف از این رویکرد مدیریت ریسک، شناسایی، ارزیابی و کنترل عدم قطعیت در سرمایه گذاری­های آینده می­باشد. حامیان مالی بایستی روش مدیریت، شرکای سرمایه گذاری مشترک و وام دهندگان خود را فراهم کنند ، با در نظر گرفتن این که احتمال کافی برای بودجه پروژه و گردش مالی کافی در برنامه زمانی به منظور پوشش دادن ریسک­های پیش بینی نشده وجود دارد. مهم­تر از همه، این سهامداران بایستی از کارکرد پروژه مشابه آنچه که تبلیغ شده است، آماده شدن در زمان تعیین شده و عدم تحمیل هزینه­های اضافی مطمئن شوند.

مدیریت ریسک پروژه یک سیستم شناخته شده و استاندارد اجرا شده در بسیاری از سازمان­های مرتبط با یک پروژه  از جمله حامیان مالی پروژه معمولاً اپراتورها، پیمان­کاران و شرکای مالی و غیره می­باشد.

با توجه به چندین استاندارد، این فرآیند می­تواند شامل چندین پله باشد. با  این حال، این استانداردها از یک ساز و کار پیروی می­کنند و در شکل نشان داده شده است.

تفاوت بین این استانداردها بر اساس سازمان­های مربوطه به هر روش و هدف هر روش استوار می­باشد :

استاندارد مدیریت ریسک کشورهای استرالیا و نیوزیلند در سال منتشر شده و در سال به روز رسانی شد، که یک استاندارد کلی برای مدیریت ریسک می­باشد. این استاندارد می­تواند راهنمایی برای کسب و کار فردی و گروهی باشد.

انجمن مدیریت پروژه، دستور العمل مدیریت تحلیل ریسک پروژه را منتشر نموده است که مدیریت ریسک را به چندین پله تقسیم بندی کرده و روش­های مورد استفاده در هر بخش را توضیح می­دهد.

مدیریت دستور العمل خطر،برای بخش دولتی نوشته شده است و نشان دهنده پیشرفت از حنبه های استراتژیکی به امور عملیاتی می­باشد.

با این حال تمامی پروسه­ها شامل قرار دادن یک حلقه پس خور بین اجرای کنترل­های مدیریت و ارزیابی ریسک می­شوند، که ممکن است پروژه و درآمد تخمین زده شده را به صورت هزینه نهایی پروژه و تاریخ تکمیل و راه اندازی آن، تحت تأثیر قرار دهند.

این پروژه بر اساس رویکرد پروژه­های مدیریت انرژی تجدید پذیر بنا شده و به طور مفصل در فصل ارائه شده است.

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید