true
true
متن سئو شماره ۴

 از میان انرژی های تجدید پذیر، میکرو هیدرو بیشتر مورد استفاده قرار گرفته است. در کنار مزایای انرژی های تجدید پذیر، هزینه بسیار کمتر نصب و راه اندازی واحد های میکرو هیدرو باعث شده تا در زمینه تولید برق از آن استفاده شود. این ویژگی میکروهیدرو باعث شده تا در کشور های در حال توسعه برای تامین برق مناطق دور از شبکه و تقاضای کم که از لحاظ اقتصادی اتصال آنها به شبکه توجیه ندارد، از میکرو هیدرو استفاده شود .

 در کشور مالزی حدود ۲۰ % مردم به شبکه برق دسترسی ندارند. در این منطقه منابع انرژی تجدید پذیر خورشیدی، بایوماس و میکروهیدرو پتانسیل بالایی دارند. به علت رود ها و رودخانه های بسیار استفاده از میکرو هیدرو کارایی بیشتری دارد. مالزی برای این مناطق سعی در نصب منابع انرژی تجدید پذیر در مدارس، کلینیک ها، آژانس های دولتی و فرودگاه های بین شهری نموده است .

 در هند روستا های دور افتاده بسیاری وجود دارد که به شبکه برق دسترسی ندارند. حتی تا آینده نزدیک نیز اتصال به شبکه برق برای انها توجیه اقتصادی نخواهد داشت. چرا که در هند مشکلاتی از قبیل تلفات انتقال، توزیع نا همگون شبکه برق، مشکلات عملی و عدم ثبات اقتصادی برای رساندن شبکه به مناطق دور افتاده و افراد در روستا های کوچک وجود دارد . برای این روستاهایی که برق رسانی نشده اند استفاده از انرژی های تجدید پذیر برای تامین برق مصرفی یک راه حل ایده ال به نظر می آید، به خصوص وقتی که تولید برق نسبت به تولید آن در واحد مرکزی بسیار ارزان تر می باشدو نیاز به انتقال و اتصال آن به و از شبکه وجود ندارد. از آنجا که از بین سیستم های خورشیدی میکروهیدرو نصب و راه اندازی راحت تری دارد و قابلیت هماهنگی با انواع شرایط بار را دارد، استفاده از ان به عنوان منبع تامین توان بسیار مناسب می نماید. در حقیقت برای روستا های کوچک با بار پیک کم، فاکتور های بار کم و در یک فاصله خاص دور از شبکه موجود، استفاده از میکرو هیدرو می تواند برق با قیمت کمتر و کیفیت بالا تری در مقایسه با شبکه برق تولید نماید . در پاکستان نیز مشکلات اتصال به شبکه وجود دارد. و همانطور که قبلا نیز توضیح داده شد استفاده از میکرو هیدرو به منظور تامین توان بسیار مناسب می باشد .

true
تهران،خ شهران،خ کوهسار،خ شهدای کن،کوی سادات،پلاک 11،واحد 5
021-44300483 basepapaer.ir[at]gmail.com
سلام! به فروشگاه اینترنتی "بیس پیپر"خوش آمدید